a

Sultangazi’de Özeleştiride Bulundu

7 Haziran genel seçimlerinden sonra Milletvekili seçilen Ak Parti İstanbul eski İl Başkanı Aziz Babuşcu, geçtiğimiz hafta seçim bölgesi olan 2. Bölgede İlçe Teşkilatlarına teşekkür ziyaretinde bulundu. Bu ziyaretlerde Babuşcu adeta günah çıkardı.

 

Ak Parti İstanbul eski İl Başkanı Aziz Babuşcu, 7 Haziran genel seçimlerinde partisi tarafından 2. Bölgeden Milletvekili adayı gösterildi. İl Başkanlığı döneminde özellikle Sultangazi’de eleştiri oklarının her zaman hedefinde olan Babuşcu, İl Başkanlığını da yardımcısı Selim Temurci’ye devretti.

 

Milletvekili seçilen Aziz Babuşcu, geçtiğimiz hafta 2. Bölgede İlçe Teşkilatlarının tamamına bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Bu teşkilatlar arasında Sultangazi’de vardı.

 

Terör olaylarının tırmandığı bugünlerde Ak Parti İlçe Teşkilatı güvenlik gerekçesi ile haftalık yönetim kurulu toplantısını Altınser Restaurant’ta gerçekleştirdi. Bu toplantıya çiçeği burnunda Milletvekili Aziz Babuşcu’da katıldı. Dava arkadaşlarına seçim çalışmalarından dolayı teşekkür eden Babuşcu, diğer ilçelerde olduğu gibi burada da ilk defa “Özeleştiri”de bulundu.

aziz babuşcu-sultangazi-akparti (2)

Babuşcu, Sultangazi İlçe Teşkilatının haftalık yönetim kurulu toplantısında itiraf üstüne itiraflarda bulunarak, partisinin 7 Haziran genel seçimlerimde uyguladığı tüm eksiklikleri tek tek dile getirdi.

 

Kendisi de Karadeniz kökenli bir siyasetçi olan Babuşcu, 7 Haziran genel seçimlerinde partisinin Karadenizli ağırlık bir listeden oluştuğunu itiraf etti. Yine partisinin İstanbul genelinde özellikle 2. Bölgede Doğu ve Güneydoğulu aday göstermemesinin büyük bir hata olduğunu söyledi.

 

Ak Parti Milletvekili Aziz Babuşcu, Ak Partili yöneticilerin halktan koptuğunu sözlerine ekleyerek, teşkilatlarda “Bu seçimde de İktidar olacağız” düşüncesinin hakim olduğunu ve bundan dolayı teşkilatlarda aşırı bir özgüvenin var olduğunu, bunun da bir hata olduğunu söyledi.

 

7 Haziran genel seçimlerinde Ak Parti’nin yüzde 40,87 oy oranıyla sandıktan birinci parti çıktığını belirten Ak Parti Milletvekili Aziz Babuşcu toplantıda, “Aldığımız oyla Türkiye’de yeniden birinci parti olduk. Ama herkes kaybettiğimizi düşündü. Oysa biz kaybetmedik” ifadelerine de yer verdi.

 

Ak Parti Milletvekili Aziz Babuşcu bu açıklamalarını geçtiğimiz hafta ziyaret ettiği tüm ilçelerde dile getirdi. Sultangazi’de de itiraf gibi açıklamalarını partililerle paylaşan Babuşcu’nun eksik gördüğü en büyük nokta: Doğu ve Güneydoğulu yani Kürt adaylarının olmayışıydı.

aziz babuşcu-sultangazi-akparti

Özellikle Doğu ve Güneydoğu nüfusunun en fazla olduğu 2. Bölgede tek bir Doğu ve Güneydoğu kökenli ismin aday gösterilmemesi seçim sonrasında çok tartışılmış ve tartışılmaya da devam ediyor. Öyle ki; Sultangazi’de ki seçim çalışmalarına zaman zaman 3. Bölgeden Milletvekili seçilen Kürt kökenli Mehmet Metiner davet edilmiş ve bazı doğu kökenli STK’lar bu şekilde ziyaret edilmişti.

 

Aziz Babuşcu’nun itiraf gibi açıklamalarıyla bu konu bir kez daha parti içerisinde gündeme geldi. Ak Parti gündemde olan erken seçimde aynı hataya düşer mi? Bu sefer Kürt adaylara yer verir mi? Bunu ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.

Tüm Yorumlar (2)
 • ithal sultangazili
  9 yıl önce
  0 0

  güvenlik gerekçesiyle parti binası kullanılamıyor hadi onu anladık peki cahit altınay nie gelmemiş o nerede bu kadar korkmak iyi değildir

 • merthan yağız
  9 yıl önce
  0 0

  tirabizona kaçmış diyorlar cahit altunnay

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Kazanacağımız başarı herkesin başarısıdır

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.