a

Sultangazi Çocuk Meclisi Toplandı

Sultangazi Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Çocuk Meclisi’nin genel kurul toplantısı yapıldı. Sultangazi Belediyesi Hizmet Binası’nda yapılan toplantıya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kent Konseyi Başkanı İmdat Kamacı, Sultangazi Kadın Meclisi Başkanı Nurcan Öztürkmen, Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşkın, belediye başkan yardımcıları ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Çocuk Meclisi ile çocukların fikirlerinin projelere yansıyacağını söyledi. Çocuk Meclisini proje grupları oluşturduklarını kaydeden Başkan Altunay,  “3 grup halinde oluşturulan Meclis’te çocuklar fikirlerini paylaşacak ve projeler üretecek. Çocuklarımızın görüşlerini bakış açılarını anlamak ve onların taleplerini uygulamak için Çocuk Meclisi’nin faaliyetlerini önemsiyoruz” dedi.

_82T9797

Çocukların okullarında ve mahallelerinde gördükleri eksiklikleri Çocuk Meclisi’nde değerlendireceklerini belirten Başkan Altunay, şunları söyledi:

“Okullarınızda ve mahallelerinizdeki talepleri Meclis’te tartışarak bizlere ileteceksiniz. Bu ilçede büyüyecek, bisiklet sürecek; tiyatrolar seyredip; en güzel okullarda okuyarak bu ülkeyi yöneteceksiniz. Mecliste söz sahibi olun; ilçenin yönetiminde söz sahibi olun. Burada edindiğiniz köklü ve derin deneyimlerle yarınların yöneticileri olmak için ön sıralarda koşacaksınız. Meclis toplantılarına katılın; Sultangazi’nin geleceğini birlikte konuşalım. Hizmetlerimizde çocuklarımızın fikirlerini ve projelerini önemsiyor; ‘Çocukların şehri Sultangazi’yi birlikte inşa ediyoruz.”

Programda söz alan Sultangazi Kent Konseyi Başkanı İmdat Kamacı, çocukların Meclis’e projeler getirerek ilçeye faydalı olacaklarını söyledi. Kamacı, “Bu ilçenin yarınlarını sizler yöneteceksiniz. Bu ilçe için projeler üreterek temel taşlarında sizler olacaksınız” dedi.

Sultangazi Gençlik Başkanı Recep Taşkın da çocukların üreteceği projelerle ilçeye değer katacağını söyledi.

_82T0015

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

‘Sultangazi’ye Kavşak İstiyoruz’ Kampanyası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.