a

Park Açılışı ve İftar Programına Katıldı

Sultangazi Belediyesi tarafından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlarıyla düzenlenen iftar programında okunan ezanla birlikte önce park açılışı ardından iftar yapıldı.

 

On bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte her akşam çeşitli etkinlikler düzenleyerek Ramazan ve orucun maneviyatını vatandaşlara yaşatmaya çalışan Sultangazi Belediyesi, 50. Yıl Mahallesinde yaşayan vatandaşları iftar sofrasında buluşturdu. İftar sofrasının kurulduğu 50. Yıl Mahallesinde inşa edilen ve 1991 yılında Kahramanmaraş’ta şehit olan Jandarma Komando Er Serkan Başyiğit adının verildiği parkın açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun’un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0944

İftar alanına gelen Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Bakan Müezzinoğlu, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Bakan Müezzinoğlu ve Başkan Altunay masaları tek tek gezerek vatandaşları selamlayıp onlarla sohbet etti.

 

Ezan öncesi sahneye çıkarak konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu, “Türkiye’nin ve İstanbul’un birçok mahallesinde on binlerce insan bu saatte saatlerine bakıyor. Ama aynı mahalle insanları da birbirleriyle bu sofralarda bir araya geliyor. Bu kader paylaşımıdır, sevgi paylaşımıdır, bazen de şehit anne ve babasının ülkenin ezanlarının dinmemesi, al yıldızlı bayrağın daha güçlü dalgalanması için evladını kara toprağa verdiği gibi yine acıları paylaşarak da azaltabilmenin güzel bir zenginliğidir. Çünkü Türkçemizde güzel bir söz var ‘Dertler, sıkıntılar paylaştıkça azalır, mutluluklarsa paylaşıldıkça çoğalır’ biz milletçe sıkıntılarımızı da dertlerimizi de paylaşarak azaltabildiğimiz oranda paylaşarak büyütebileceğimiz mutluluklarımız olacaktır” diye konuştu.

Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0936

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise “Bu akşam farklı bir sevinci sizlerle paylaşıyoruz. Ramazan başladığından bu yana sokak iftarlarımızın devam ettiği ve bu günde 50. Yıl Mahallemizde yaptığımız iftarda bizlerde sizlerle buluşmaktan çok mutluyuz. Burada bu akşam burada bir merkez oluştuğunu gördüm. Küçük ve köşede kalmış yerlere bir canlılık katarak bir yaşam alanı yapmak bizim için çok önemli bir anlam katıyordu. İşte bunun örneklerini Ravza Camii ve şimdi de onun önüne yapılan bu parkla burada adeta küçük bir merkez oluştu. 50. Yıl mahalle halkı hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0967

Yapılan konuşmalar sonrası Şehit Jandarma Komando Er Serkan Başyiğit’in adının verildiği parkın açılışı yapıldı.

Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0909 Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0911 Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0917 Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0919 Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0924 Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0930

Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0963 Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0967 Müezzinoğlu, Sultangazi'de Park Açılışı ve İftar Programına KatıldıIMG_0975

Tüm Yorumlar (1)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

PKK’nın gençlik yapılanmasına operasyon

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.