a

ADİL-EV Kadınlar Gününü Unutmadı

Merkezi Sultangazi’de olması nedeniyle özellikle bulunduğu ilçede aktif olarak faaliyet gösteren ADİL-EV vakfın kuruluş amacı olan faaliyetlerini her ay aralıksız sürdürürken, özel günlerde etkinlikler düzenleyerek sosyal hayata katkı sunmaya devam ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ADİL-EV Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla vakıf binasında program düzenledi.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan adayı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Murat Atım, İlçe Başkanvekili Suzan Dağlar Civan, SKM Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Belediye Meclis Üyesi adayı Mahmut Yılmaz, ADİL-EV Vakfı Başkanı Mehmet Cüneyt Saçlı ve çok sayıda kadın katıldı.

Programda konuşan ADİL-EV Vakfı Kadın Kolları Başkanı Sinem Çetin Belediye Başkanı Cahit Altunay ve beraberindeki partililere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ise, “Kadınlar; yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, eğiten, yetiştiren,  yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunandır.Atalarımızdan devraldığımız kültürümüzde de kadın, hep baş tacı konumundadır. Mensup olduğumuz yüce dinimiz Cenneti annelerin ayakları altına sererken kadına hak ettiği kıymeti en yüksek şekilde ifade etmektedir.

Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının oynadığı rol hafızalarımızdan silinmemektedir. Nitekim büyük önder Atatürk, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim' diyemez” sözleriyle Anadolu kadının milli mücadelede oynadığı can alıcı rolü özetlemiştir. Kadınlarımızı bu anlamlı gününde unutmamayı ve onların sevgi dolu anne yüreklerine sarılmayı borç biliyor; tüm kadınlarımızın “Dünya Kadınlar Günü”nü en içten duygularla kutluyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ADİL-EV Vakfı Kadın Kolları Başkanı Sinem Çetin ve Belediye Başkanı Cahit Altunay,  programa katılan katılımcılara kırmızı gül vererek, eşarp hediye ettiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Altunay, 'Adıyamanlılarla güçlü bir bağımız var'

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.