a

Metro Hattı Projesi Onaylandı

Kirazlı-Halkalı Metro Hattı ve Vezneciler-Sultangazi Metro Hattı projeleri için geçtiğimiz ekim ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapılmıştı. Bakanlık iki yeni metro hattı için onay verdi…

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı planlanan Kirazlı-Halkalı Metro Hattı ve Vezneciler-Sultangazi Metro Hattı projeleri için geçtiğimiz ekim ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapılmıştı.

 

Kirazlı-Halkalı ve Vezneciler-Sultangazi Metro projeleri için bakanlıktan onay verildi. Kirazlı-Halkalı Metro Hattı projesi 9,7 kilometre uzunluğunda, 9 istasyondan oluşuyor. Proje 4 milyon 200 milyon TL’ye mal olacak.

kirazli-halkali-ve-vezneciler-sultangazi-metro-projeleri-onaylandi-1

Kirazlı-Halkalı Metro durakları;

 

-Halkalı

-Yarımburgaz

-Toplu Konut

-Hastane

-Merkez

-Fatih

-MimarSinan

-Malazgirt

-Barbaros

-Kirazlı

 

Vezneciler, Edirnekapı, Eyüp,Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinden geçecek olan Vezneciler-Sultangazi Metro Hattı projesi 2.2 milyar TL’ye mal olacak. 17,31 kilometre uzunlukta planlanan Vezneciler-Sultangazi Metro Hattı 15 istasyondan oluşuyor.

kirazli-halkali-ve-vezneciler-sultangazi-metro-projeleri-onaylandi-2

Vezneciler-Sultangazi Metro Hattı durakları;

 

-Vezneciler

-Saraçhane

-Fatih Camii

-Edirnekapı

-Ayvansaray

-Eyüp

-Rami

-Gaziosmanpaşa

-Küçükköy 1

-Küçükköy 2

-Yenimahalle

-Esentepe

-Sultangazi

-Cebeci

-Mescid-i Selam

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Kıbrıs’ta Ezan Okunması Yasaklandı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.