a

Üniversite İçinde Üniversiteye Hazırlık

Sultangazi Gençlik Meclisi, Nişantaşı Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği “Üniversite İçinde Üniversiteye Hazırlık” projesini tanıttı. Proje kapsamında Nişantaşı Üniversitesi’nde lise öğrencilerine YGS ve LYS sınavlarına hazırlık kursu veriliyor.

 

Sultangazi Gençlik Meclisi, Nişantaşı Üniversitesi işbirliğiyle “Üniversite İçinde Üniversiteye Hazırlık” projesini hayata geçiriyor. Sultangazi Belediye Nikah Salonları’nda düzenlenen tanıtım programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kent Konseyi Başkanı İmdat Kamacı, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Bayram, İBB Gençlik Meclisi Başkan Vekili Hayri Özkardeş, Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, TÜGVA Sultangazi Temsilcisi Yunus Kara ile    veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversite İçinde Üniversiteye Hazırlık Gençlik Meclisi1

Sinevizyon gösterisi ile başlayan programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, eğitim alanında yapılan tüm çalışmaların her zaman destekçisi olduklarını söyledi. Hayata geçirdiği çeşitli sosyal içerikli projelerden dolayı Sultangazi Gençlik Meclisi’ni kutlayan Başkan Altunay, şunları söyledi:

 

“Sultangazi Belediyesi olarak yaptığımız yatırımlarda eğitime büyük önem veriyoruz. Eğitim alanında ilçeye yeni kurumların yapılması yönündeki çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Öte yandan Sultangazi Gençlik Meclisi’nin böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirmesi sevindirici. Öğrencilerimizin istedikleri üniversiteye girmelerini sağlayacak projeyi hazırlayanları gönülden kutluyorum.”

Üniversite İçinde Üniversiteye Hazırlık 771A9202

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Bayram,  bu projenin Sultangazi Gençlik Meclisi’nin 3 yıldır yürüttüğü “Genç Dershane” projesinin devamı niteliğinde olduğunu söyledi.  Üniversite olarak Sultangazi gençlere destek sunmaktan memnun olduklarını ifade den Bayram, “Binlerce YGS- LYS’ye hazırlanan öğrenci okulumuzda proje kapsamında eğitim görüyor.  Kurulduğumuz günden bu yana eğitim adına bir çok projeye imza attık. Bu projemizin meyvelerini de sene sonunda yüksek dereceye giren öğrencilerle göreceğiz” dedi.

Üniversite İçinde Üniversiteye Hazırlık 771A9364

Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ise yaptığı konuşmada Genç Dershane ile 3 yıl önce başlattıkları eğitim atağını bir sonraki aşamaya taşıdıklarını söyledi. Bu proje ile öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanacaklarını kaydeden Yiğit, “12. Sınıf ve lise mezunu öğrencilerimiz, üniversiteye daha yüksek bir motivasyonla hazırlanacaklar. Projenin uygulamaya geçmesinde destek sunan Sultangazi Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

Protokol konuşmalarının ardından deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Program sonunda ise Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Bayram, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a plaket takdim etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Kod Adı K.O.Z dünyanın en kötü filmi seçildi