a

Türk Gençliği Şöleni Başlıyor

İstanbul Ülkü Ocakları 9-10 Mayıs tarihlerinde Gençlik Şöleni düzenliyor. Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda düzenlecek şölende Türk Dünyası’ndan çok sayıda konuk ağırlanacak. Şölende tarihten günümüze Türk Milleti’nin kültürel ve sanatsal faaliyetleri tanıtılacak.

 

İstanbul Ülkü Ocakları geleneksel olarak düzenlediği Gençlik Şöleni yarın Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda başlıyor.

 

Şölen 9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar olmak üzere 2 gün boyunca devam edecek.   Türk Dünyası’ndan çok sayıda konuğun katılacağı ve kültürel etkinliklerin yapılacağı Şölen’de Doğu Türkistan’dan Bosna-Hersek’e, Türkmeneli’nden Kırım’a kadar 300 milyonluk Türk Coğrafyası’nın etkinlikleri tanıtılacak.

 

Yarınki törende Türkiye’den ve Türk Cumhuriyetlerinden sanatçılar sahne alacak. Türk dünyasının popüler çalgısı dombrayla müzik şöleni verilecek. Halk oyunları ve mehter ile görsel şölen verilirken tiyatro gösterisi de olacak. Şölende şiir dinletisi yapılacak ve engelliler de bir tiyatro gösterisi sunacak.   9 Mayıs’ta Mustafa Yıldızdoğan, Zafer İşleyen ve Bertan Avcı gençliği coşturacak. Öte yandan İstanbul Ülkü Ocakları 2023 Gençlik Akademsi mezuniyet töreninin de yapılacağı şölende başarılı olan gençlere ödülleri ve plaketleri verilecek. Şölende bir de kermes olacak.

 

10 Mayıs Pazar günü ise yoğun bir katılımla Türk Gençliği Yürüyüşü yapılacak. Türk Gençliği yine bayraklarını ellerine alacak ve kızılelmasına, cumhuriyetine sahip çıktığını mehter marşlarıyla gösterecek.    Yürüyüşün ardından Şölene katkı sağlayanlar için plaket töreni yapılacak. 10 Mayıs Pazar günü de gençlik konserlerle coşacak. Bünyamin Aksungur’un sahne alacağı programın ardından Ali Kınık en güzel şarkılarını söyleyecek. Şölende bir de sürpriz konser olacak. Şölende sahne alacak sürpriz ismin kim olacağı merakla bekleniyor.

 

İstanbul Ülkü Ocakları Ahmet Yiğit Yıldırım da yaptığı açıklamada Türk Gençliği’ni, İstanbulluları ve Ülkücüleri şölene davet etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

iPhone’lar artık prize takmadan şarj olacak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.