a

Emin Haber’den Rahatsız Oldular

Basın Özgürlüğünden bahsedenler, Basın Özgürlüğü naraları atanlar bugün Sultangazi Belediye Meclisi’nde “Basına Sansür” maddesi verdiler. Bu maddeye Ak Parti grubu da destek verdi.

 

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YA “PKK” DİYEMEYEN CHP GRUBU EMİN HABER’DEN RAHATSIZ OLDU. AK PARTİ GRUBU İSE CHP GRUBUNA TAM DESTEK VERDİ…

 

Sultangazi Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantısında terör olayları konuşulmuştu. CHP’li Sait Çoşkunoğlu ve Ahmet Ali Sukas, gündem dışı söz alarak yaşanan olayları “İç savaş” olarak yorumladılar. Hatta terör örgütü PKK’nın adını bile ağzına almaya çekindiler. Kısacası terör olaylarının konuşulduğu toplantıda CHP’li meclis üyeleri terörü kınayamadıkları gibi, PKK bile diyemediler.

 

Tam 5 yıldır Belediye Meclis toplantılarını takip eden Emin Haber, bu toplantıyı da takip etmiş ve videoya çekerek okurlarıyla paylaşmıştı.

 

BAKIN AK PARTİ GRUBU NEYE DESTEK VERMİŞ? İŞTE O HABER TIKLAYIN…

 

Sultangazi Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını “CHP Grubu PKK diyemedi” başlığıyla okurlarıyla paylaşmıştık. CHP’liler bundan çok ama çok rahatsız oldular. Ve bugün gerçekleşen Ekim ayı toplantısında Ahmet Ali Sukas basın mensuplarının yani Emin Haber’in görüntü almasını engellemek için sözlü önerge verdi. PKK’ya PKK diyemeyen, terör olaylarını kınayamayan CHP’nin bu önergesine Ak Parti Grubu’da tam destek verdi.

 

Meğer 5 yıldır meclis toplantılarını videoya kaydederek, okurlarıyla paylaşan Emin Haber’in bu çalışmasından Ak Parti Grubu’da rahatsızmış. Rahatsız oluyorlarmış. Ön tarafta video çekimi yapmamız konsantrelerini dağıtıyormuş. 5 yıldır rahatsız olmayanlar, bugün çok rahatsız olmuşlar.

IMG_3241

BASINA SALDIRIYI KINADILAR. SONRA BASINA SANSÜR UYGULADILAR

 

Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısında Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan’a yapılan çirkin saldırıyı kınadılar. İlk olarak CHP grubu yapılan saldırıyı kınadı. Devamında Basına Özgürlük naraları attı. Ak Parti Grup sözcüsü Mustafa Demir’de Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadı.

 

Sonra CHP’li Ahmet Ali Sukas gündem dışı söz almaya devam ederek, basına sansür uygulanması konusunda bir sözlü önergede bulundu. İsim vermedi ama Emin Haber’in yaptığı video çekimlerinden rahatsız olduklarını söyledi. Ön tarafta çekim yapılmamasını istedi. Yani mecliste konuşurken “suratımızı değil, ensemizi çeksinler” dedi. Onlar vatandaşa kıllı enselerini yansıtarak saygısızlık yapabilirler, ama Emin Haber asla böyle bir saygısızlığa girmez.

IMG_3243

Biz Sukas’ın bu önergeyi neden verdiğini biliyoruz. Onun acısı Eylül ayı toplantısında PKK’ya PKK demediği açıklamalarını kamuoyu ile paylaşmamız. Partisinin Genel Başkanı, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri “Özgür Basın Susturulamaz” diye meydanlara inerken, Sukas “Basın susturulsun” diye önerge veriyor.

 

Ama biz Ak Parti Grubu’nun CHP’nin bu sansürcü önergesine neden destek verdiğini anlayamadık? CHP’nin bu önergesine destek veren Ak Parti Grubunu kınıyoruz.

 

Çarşamba günü yapılacak olan Meclis Toplantısının 2. Oturumunda biz yine kamuoyunu bilgilendirmek için mecliste olacağız ve 5 yıldır yaptığımız gibi bu toplantıyı da bildiğimiz şekilde videoyu kaydetmeye devam edeceğiz.

Tüm Yorumlar (4)
 • hakkı haklı
  9 yıl önce
  0 0

  Takke düştü kel göründü. CHP’yi anlarım da Akpartiye ne oldu, onların dümen suyuna girecek kadar.

 • Yerel Sultangazili
  9 yıl önce
  0 0

  Arşivleri Biraz Karıştırırsanız, Ak Parti Grup Sözcüsü Sayın Mustafa Demir İn de Bir Dönem CHP Adayı Olduğunu, Meclis Başkanı Sayın Haci Orhan ın da Hangi Partili olduğunu Rahatlıkla Görebilirsiniz, Bu yapı dan başka sonuç çıkması anormal olduğu kanatindeyim…

 • cevat tavukcuoglu
  9 yıl önce
  0 0

  Akp zaten isine gelmeyen herseyi bitirmek ister birde hatirlatma yapalim akp liler çok ama cok kin titarlar bilesiniz destek ve saygilar

 • sami gümüşyuva
  9 yıl önce
  0 0

  ben de rahatsızım eminhaberden şeyh uçmaz mürid uçurur misali takılıyor kimi haberlerinde. cevap gelir şimdi beğenmöiyorsan takip etme kardeşim

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Seçim mi Var?