a

Sultangazi'ye 'kongre vadisi'

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay inşa edilecek yeni 'kongre vadisi'nin ilçenin çehresini değiştireceğini söyledi. 2009'da Gaziosmanpaşa'dan ayrılarak yeni bir ilçe haline gelen Sultangazi'de hükümetin 'Kanal İstanbul', '3. Köprü', '3. Havalimanı' ve '1 Milyonluk Yeni Şehir' gibi vizyon projelerinin sevinci yaşanıyor. İstanbul'un yeni kongre ve fuar merkezi olma yolunda ilerleyen Sultangazi'nin AK Partili Belediye Başkanı Cahit Altunay, yatırım seferberliğini Yeni Şafak'a anlattı. Dev projelere bir kaç kilometre uzaklıkta olan Sultangazi'nin İstanbul'un yeni kongre ve fuar merkezi olma yolunda ilerlediğini ifade eden Altunay, 'Artık Sultangazi merkezi bir ilçe konumuda gelmiştir' dedi.

HAVALİMANINA YAKIN

150 milyon yolcuya ev sahipliği yapacak 3. havalimanı, Kanal İstanbul, 1 milyonluk yeni şehir ve 3. Köprü'nün ilçelerine çok yakın mesafede olmasının büyük avantajlar getirdiğini kaydeden Başkan Altunay şunları söyledi: 'Projelerin yerinin belli olmasıyla hemen çalışmalara başladık. Havalimanından gelecek yolcular için otel ve ekonomiyi canlandıracak kongre ve fuar merkezi adımlarını attık. Alibey Barajı'nın su havzasının kuzeyinde yer alan 23 kilometrelik vadide İstanbul'un en büyük kentsel dönüşümünü yapacağız. Gerekli tüm adımlar atıldı. Bu alanda 150 dönümlük kongre ve fuar alanı, 100'er dönümlük arazilerde de spor alanı, konaklama tesisleri ve üniversite bulunacak. Buradan çıkan kişi 10 dakika içerisinde yeni havaalanına ulaşacak.'

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, arkadaşımız Behlül Çetinkaya'ya ilçeye çağ atlacak projeleri hakkında bilgi verdi. İlçede bir fuar merkezini ihtiyaç olarak niteleyen Altunay, 'Türkiye'de her 4 spor ayakkabıdan 3'ü Sultangazi'de üretiliyor.

(yenişafak)

Tüm Yorumlar (1)
  • sinan
    10 yıl önce
    0 0

    parkları yandaşlarına rant yapın
    inanmam

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Esenler'de En Acı Gün

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.