a

Sultangazi’nin Gururu Oldular

75. Yıl Ortaokulu halk oyunları ekibi, Okullararası Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik ödülü alarak Sultangazi’nin gururu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okullararası Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Yarışmasının finali Sivas’ta yapıldı.

4 Eylül Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya, 17 ilden 23 okulun halk oyunları ekibi katıldı. Geleneksel düzenlemeli dalda 9 ekibin gösteri sunduğu şampiyonada, Sultangazi 75. Yıl Ortaokulu halk oyunları ekibi, Türkiye ikincisi oldu.

32 öğrencinin bulunduğu 75. Yıl Ortaokulu halk oyunları ekibi, yarışmada Artvin Yöresi oyunlarını sergiledi. Şubat ayında düzenlenen müsabakalarda İstanbul birincisi olan ekip, nisan ayında ise Sakarya’da yapılan yarışmada bölge birinciliğini alarak şampiyonaya katılmaya hak kazanmıştı.

20140527165245

Yarışma öncesi Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı makamında ziyaret eden halk oyunları ekibi, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermişti. Öğrencilerin başarılarını kutlayan Başkan Altunay, şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Halk oyunları kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Bu türden yarışmalar ile de hafızalarımızda canlılığını korumayı sürdürüyor. Sultangazi’de eğitim gören öğrencilerimizin başarıları bizlerin gurur kaynağı olmuştur. Kültürümüzün yaşatılmasında gösterdikleri hassasiyeti koruyacaklarına olan inancımla öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum.”

20140527165247

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Başkan Altunay Esnaflarla Buluştu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.