a

Sultangazililer Bayramda da Geziyor

Kurban Bayramı’nda dört gün boyunca Çanakkale, Bursa ve Edirne’ye geziler düzenlenecek. Organizasyon kapsamında Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Bursa, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Cami’nin bulunduğu Edirne ile Türk askerlerinin destan yazdığı Çanakkale’de şehitlik başta olmak üzere tarihi ve kültürel mekânlar gezdiriliyor.
 
Sultangazi Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da Çanakkale, Edirne ve Bursa’ya kültürel gezileri sürdürüyor.
 
Sultangazililer, Osmanlı İmparatorluğu’na ilk başkentlik eden şehir olan Bursa’da padişah türbeleri başta olmak üzere Yeşil Cami, Karagöz ve Hacivat Müzesi ile Ulu Cami’yi gezerken 600 yıllık “Doğu Çınarı”nın gölgesinde keyifli vakit geçirecek.

Edirne’de  ise Mimar Sinan’ın ustalık eseri olan Selimiye Cami gezecek olan Sultangazililer, Üç Şerefeli Cami, Sağlık Müzesi, Eski Cami, Sarayiçi ve Şükrü Paşa Kışlası’nı yakından görme imkânını yakalayacak.

Çanakkale’de yazılan destanların izlerine de tanık edecek olan Sultangazililer,  Kilitbahir, Hamidiye ve Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Seddülbahir, Şehitler Abidesi, Sargı yeri, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı’nı ziyaret ederek duygu dolu anlar yaşayacaklar.

Uzman rehberler eşliğinde gerçekleşecek gezi programları Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde başlayacak.

Gezi programları için bayram süresince sabah saat 07.00’de Sultangazi Belediyesi önünden araçlar kaldırılırken;  başvurular, www.sultangazi.bel.tr web adresindeki “on-line geziler” bölümünden veya Kentli Servis biriminden yapılabilecek. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

BBP Sultangazi'den Hayırlı Olsun Ziyaretleri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.