a

Sultangazili Öğretmenlerden Şiddete Karşı Eylem

Eğitimciler, Sultangazi Mehmetçik İlkokulu'nda bir velinin saldırısına uğrayan öğretmen arkadaşları için eylem yaptı. Öğretmenlerin şiddete karşı yaptıkları eyleme veliler ve öğrencilerde destek verdi.


Sultangazi bölgesinde görev yapan öğretmenler, geçtiğimiz günlerde bir velinin saldırısına uğrayan Mehmetçik İlkokulunda görev yapan öğretmen arkadaşları için eylem yaptı. Okulun önünde öğlen arasında yapılan eyleme veliler ve öğrenciler de yoğun destek verdi.


Gurup adına açıklama yapan sınıf öğretmeni olan İlkay Özalp, Eğitimcilerin sık sık şiddete maruz kaldıklarını belirterek, “Artık bu tür davranışlardan bıktık, usandık. Çocukların iyi eğitim alması ve hayata iyi hazırlansın diye büyük çaba harcıyoruz. Onları en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz. Bizler şiddeti, saygısızlığı hak etmiyoruz. Öğretmene saygısızlık hangi kültüre, vicdana sığar” diye konuştu.


Eyleme destek veren öğrenciler ve veliler, 'Öğretmene uzanan eller kırılsın' diye slogan attı. Veliler öğretmenlere karşı yapılan saldırıların kabul edilemez olduğunu belirterek “öğretmenlerimizin yanındayız” dediler.


Basın açıklamasının ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangaziajans'a hain saldırı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.