a

Sultangazi'de Trabzonlulardan Kan Bağışı

Trabzonlular Derneği Sultangazi'de kan bağışı kampanyası başlattı. Bağış yüzlerce kişinin umudu olurken kampanyaya katılan vatandaşlar önce horon tepti ardından kan bağışında bulundu.

Sultangazi Belediyesi'nin katkılarıyla Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen ve toplumsal bilinç oluşturmak için gerçekleştirilen kan bağışı büyük ilgi gördü. Sultangazi Meydanı'nda yapılan bağışa ilçe sakinleri de büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlar bir yandan horon teperek eğlenirken bir yandan da Kızılay çadırında kan bağışladı. Etkinliğe Trabzonlular Derneği Başkanı Yusuf Kızldağ, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da katılarak destek verdi.

 Başkan Altunay, “Trabzonlular Derneğimizin, belediyemizin Ramazan etkinlik alanında gerçekleştirdiği bu program aslında vatandaşımızın bu bahar gününde tam kıra çıkma isteğinin yoğunlaştığı bir döneme denk geldi” dedi.

Altunay, “Kan bağışı ilçemizde fevkalade güzel gidiyor. Daha evvelki çalışmalarda da gördük inanılmaz bir katılım oluyor. Dolayısıyla Sultangazi kan verme noktasında olduğu gibi ön sıralarda her zaman üzerine düşen görevini yapıyor. Buranın bir havası daha var. Trabzonlular Derneğimizin horon tepme şenliği tertiplemesi, vatandaşımız bu tür eğlencelerde de bizi yalnız bırakmıyor, yanımızda oluyor” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Kahvaltı Alışkanlıklarınız Kargı'da Değişecek

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.