a

Sultangazi’de Modern Kurban Satıs ve Kesim Merkezi Kuruldu

Sultangazi Belediyesi, 80 bin metrekare alan üzerine modern kurban satış ve kesim merkezi kurdu.

Sultangazi Belediyesi, 80 bin metrekare alan üzerine modern kurban satış ve kesim merkezi kurdu. Belediyeden yapılan açıklamada, 80 bin metrekare alan üzerine kurulan kurban satış ve kesim alanına ilk etapta 600 çadır, 20 bin büyükbaş ve küçükbaş hayvan kapasiteli.

Sultangazi Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Sultangazi Belediyesi Esentepe Mahallesi Cebeci Halk Ekmek Fabrikası’nın yanında Avrupa Yakası’nın en modern kurban satış ve kesim alanını oluşturdu” denildi.

sultangazi-de-modern-kurban-satis-ve-kesim-me-6492878_o-horz

İLK HAYVANLAR 19 Eylül’DE GELİYOR

Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde, kurbanlıkların bulunduğu çadırdan kesim alanına, temizlikten personeline, makine ve ekipmanlardan sosyal donatılarına kadar Ab standartlarında yapıldı.

İstanbul Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyon kararı ile 19 Eylül’den itibaren getirilmeye başlanacak olan hayvanların menşei şahadetnameleri kontrol edilecek. Trakya bölgesi dışında Anadolu’dan Sultangazi’ye getirilecek hayvanlardan ayrıca “Şaptan Arilik belgesi” istenecek.

Merkezde havyan satıcıları da unutulmadı. Hayvan satıcılarının rahatlıkla barınabileceği mekanlar, banyo ve wc ler kuruldu. Vatandaşlar için otopark, mescid ve kafeterya açıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Rahmetli Menderes’in son fotoğrafları

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.