a

Sultangazi'de ki Kentsel Dönüşüm Kredisi Denizbank'tan

Denizbank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile 21 Ocak 2013 tarihinde imzalanan faiz desteği protokolü kapsamında onaylanan Türkiye'nin ilk banka finansmanlı “Kentsel Dönüşüm” kredilerini kullandırdığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Denizbank, ticari sorumluluklarının yanı sıra toplumsal sorumluluk çerçevesinde kentsel dönüşümün lider bankası olmak istiyor. Denizbank, bu kapsamda Türkiye'nin ilk 3 kentsel dönüşüm projesinin finansmanı sağladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Denizbank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, bu finansmanla İstanbul'daki Zeytinburnu, Ümraniye ve Sultangazi ilçelerinde kentsel dönüşüm startının verildiğini ve çalışmaların tüm Türkiye'de yapılacak kentsel dönüşüm finansmanlarıyla devam edeceğini belirtti.

“Yeni evlerin teslimine kadar müşterimizin yanındayız”

Ertürk, 2012 itibariyle Türkiye'deki mevcut konut stoğunun 19 milyon adet civarında olduğuna dikkat çekerek, “Bu stoğun yaklaşık 5 milyon adedi kaçak ruhsatsız evlerden oluşuyor. Ayrıca ekonomik ömrünü tamamlamış, değişim zorunluluğu bulunan 1,5 milyon adet konut da mevcut stok içerisinde bulunuyor. Bu rakamlara nüfus artışını da eklediğimizde Türkiye'de 2023 yılına kadar 8 milyon adet konutun yeniden inşa edilmesi gerekiyor” bilgisini verdi.

Kentsel dönüşüm projelerinde Denizbank'ı tercih edecek tüketicilere birçok avantaj getirdiklerini belirten Ertürk, Denizbank olarak kentsel dönüşüm projesinin ilk yıkım anından yeni evlerin teslimine kadar müşterilerinin yanında olduklarını vurguladı.

“Dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti alınmayacak”

Verilen bilgiye göre, Denizbank'ı tercih edecek müşteriler devlet desteklerinden faydalanabilecek. Devlet tarafından yapılacak yardımların yanında Denizbank'ı tercih ederek kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen müşterilerden dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti alınmayacak.

Denizbank ayrıca sürecin başlangıcı sayılan Riskli Yapı Tespit Raporu'nun masrafını karşılayacak. Tüketiciler, Denizbank'ın “444 36 34” numaralı Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Hattı ve “www.denizbank.com” web sitesi üzerinden de bilgi alabilecek.

Denizbank'ın özel eğitimli Kentsel Dönüşüm Danışmanları, müşterilerin kentsel dönüşüm taleplerini yerlerinde dinleyerek ücretsiz Dönüşüm Danışmanlığı hizmeti verecek.

İnşaat süresince ana para ödemesiz dönem, devlet katkısıyla konut kredilerinde yıllık yüzde 4 (iş yerleri için yıllık yüzde 3) faiz desteği, Denizbank ile çalışacak müteahhit firmalardan proje tamamlama garantisi alınması, her aşamasında inşaat seviyesinin kontrolü, taşınma anında indirimli nakliye desteği ve yeni evine geçen Denizbank müşterilerine yeni evleri için sağlanan özel indirim imkanlarını içeren “Kentsel Dönüşüm Destek Paketi” de Denizbank'ın sunduğu hizmetler arasında yer alacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazispor 5 İncirlispor 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.