a

Sultangazi’de ki cinayet iki günde çözüldü

Sultangazi Kent Orman Parkı’nda iki gün önce bulunan erkek cesedinin ardından inanılmaz bir cinayet hikayesi çıktı. Cinayete kurban giden kocayı eşi kiralık katil bir çift bulup iki daire karşılığı anlaşarak öldürttü.

 

Habertürk Gazetesi’nden Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre Sultangazi’deki Kent Ormanları’nda bir erkek cesedi bulunmasının ardından yapılan araştırmada cesedin, 5 çocuk babası 39 yaşındaki Behçet Güneş’e ait olduğu belirlendi. Güneş’in kafasına sıkılan tek kurşunla öldürüldüğü tespit edilirken, cesedin yanında bir de 7.65’lik tabanca bulundu.

 

Cinayet Büro ekipleri, ‘intihar’ süsü verilen olayla ilgili soruşturma başlattı. İlk olarak, oto yıkama işi yapan Behçet Güneş’in eşi İ.G.’nin, ceset bulunmadan bir gün önce kayıp başvurusu yaptığı belirlendi.

 

TELEFONDAKİ MESAJLAR

 

Güneş’in kaybolduğu gün saat 13.00 sıralarında işyerinden aracıyla ayrıldığı tespit edildi. Cep telefonu kayıtlarında ise mesajlaştığı bir kadına randevu verdiği ortaya çıktı. Ancak mesajlaştığı numaranın ‘patates’ tabir edilen sahte hat olduğu belirlendi. Ardından güvenlik kamerası kayıtlarından Güneş’in aracını otoparka bırakıp bir kadınla ormanlık alana girdiği ana ait görüntüler elde edildi. Görüntülerin devamında ise kadının bir süre sonra başka bir adamla ormandan çıktığı görüldü. Kadının İlknur Ç., yanındaki erkeğin de eşi Sezgin Ç. olduğu ortaya çıktı.

 

Sultangazi’de yaşayan karı-koca gözaltına alındı. İfadesinde cinayeti itiraf eden İlknur Ç., ayrıntıları şöyle anlattı:

 

“Behçet Güneş’in eşi İ.G. ile aynı okulda okuyan çocuklarımız sayesinde tanıştık. Kocasının kendisini sürekli dövdüğünü söylerdi. ‘Ondan kurtulmak istiyorum’ derdi. Bana ‘Kocamı öldürün, ne isterseniz veririm’ dedi, kabul ettim. Eşim de ‘Tamam yaparız’ dedi. 2 daire karşılığında anlaştık. Silah için İ., 2 bin lira verdi. Güneş’i tuzağa düşürmek için ‘patates hat’ alıp planı devreye soktuk.”

 

SİLAHI BARAJA ATMIŞLAR

 

İlknur Ç.’nin dosyaya giren anlatımlarına göre, kadın ‘patates hattı’ndan Güneş’e mesaj attı, ardından da yanlışlıkla olduğunu söyledi. Mesajlaşma başladı, ikili arkadaşlık kurdu. Genç kadın, Güneş’e buluşmak için randevu verdi. Sezgin Ç. ormanlık alana daha önce gitti, İlknur Ç. de Güneş’i oraya götürdü.

 

Cinayet sonrası ormanlık alandan ayrılan karı-koca, cesedin bulunmasının ardından ailenin evine taziyeye bile gitti. Polis, Behçet Güneş’in eşi İ.G.’yi de gözaltına aldı. Olay yerinde bulunan silahın intihar süsü verilmek için bırakıldığı, cinayette kullanılan tabancanın çift tarafından baraja atıldığı belirlendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazi Bayburtlular Derneği Aşıklar Şöleni

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.