a

Sultangazi'de hastane koridorunda yaşanan arbede kamerada

Sultangazi’de oturan Meryem Aktaş (57), migren şikayeti ile bir hastaneye başvurdu. İddiaya göre Aktaş’a yanlış iğne vurularak eve gönderildi. Ancak geçen zaman içinde doku çürümesi olması üzerine Aktaş tekrar hastaneye başvurdu. Bu sırada iğneyi yapan hemşire ile Aktaş’ın yakınları arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın arbedeye dönüştüğü olayda Meryem Aktaş’ın kolu kırıldı. Yaşanan olay ise hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı. Kamerada hastanenin güvenlik görevlilerinin aileyi iteleyerek dışarı çıkarmaya çalıştığı, görevli kadın doktor ile Meryem Aktaş arasında da itiş kakış yaşandığı görülüyor. Yaşanan bu olayın ardından taraflar birbirleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olayı anlatan Meryem Aktaş’ın kızı Derya Aktaş, “Mart’ın 21’inde annemi migren şikayeti ile hastaneye götürdük. Doktora annemin migreni olduğunu söyledik. Doktorda bir iğne yapılsın dedi. Ancak yapılan bu iğneden sonra annemin kalçasında doku çürümesi olmaya başladı. Başka bir hastaneye gittik. Yapılan iğnenin yanlış bir iğne olduğunu belirttiler. 8-9 ay ayağını kullanamayacak. Aynı hastaneye yine annemin ağrıları üzerine gittik. Bu sırada yanlış iğne yapan erkek hemşireyi gördük. Annem adını sonradan öğrendiğim hemşireye ‘neden bana yanlış iğne yaptın’ dedi. Oda anneme, ‘Günde bir tane iğne yapıyorum. Sana denk gelmiş ne yapayım’ şeklinde cevap verdi. O esnada aramızda tartışma yaşandı. Bayan doktor da tartışmayı duyunca annemin yanına geldi. Kolundaki serumu çekti. Bileğini bükerek kolunu kırdı. Ardından kavga büyüdü. Darp edilen biz olduk. Kolu kırılan annem oldu. Ama şikayet edilen yine biz olduk” dedi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN..

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazi Ak Gençlikten Kutlu Doğum programı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.