a

Sultangazi'de 'Dinamit' Alarmı

Sultangazi'de üst geçidin altına bırakılan ve dinamit lokumuna benzetilen yuvarlak kartonlardan oluşan paket polisi alarma geçirdi. Bomba uzmanları beklenirken yol trafiğe kesildi, tramvay seferleri durduruldu. Bomba uzmanlarının fünye ile patlattığı sahte düzeneğin karton ve kablolardan oluştuğu belirlendi.

Sultangazi'de Eski Edirne Asfaltı ve Mahmutbey Caddesi'nin kesiştiği noktada bulunan Bilal Habeşi üst geçidinin altına saat 08: 00 sıralarında bırakılan poşet polisi alarma geçirdi. Üzerinden yaya, araçlar ve tramvayın geçtiği üst geçidin altına bırakılan poşette kabloların görünmesi ve dinamit lokumuna benzeyen paketin olması polisi alarma geçirdi.

Üst geçide çıkan yollar araç ve yaya trafiğine kapatılırken, tramvay seferleri de durduruldu. Şerit çekerek vatandaşları uzaklaştıran polis ekipleri bomba uzman ekiplerinin gelmesini bekledi. Olay yerine gelen bomba uzmanları özel giysisini giyerek paketin bulunduğu alana yaklaştı. Fünye yerleştiren uzman ekip daha sonra ise paketi kontrollü şekilde patlattı.

Dinamit lokumuna benzetilen, içerisinde pil ve kablolar olduğu öğrenilen pakette herhangi bir patlayıcıya rastlanmadı. Patlatılan pakette inceleme yapan polisin, paketi bırakan kişi ya da kişileri belirlemek için soruşturması sürüyor. Polis ekiplerinin incelemelerinin ardından kapatılan yollar trafiğe açılırken, tramvay seferleri de normale döndü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Harun Kaya HDP'nin Adayı Oldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.