a

Sultangazi'de Buz Pateni Keyfi Başlıyor

Sultangazi'de buz pateni keyfi başlıyor. Sultangazi Belediyesi, kış sporlarına ilgiyi arttırmak amacıyla, “Buz Pateni ve Oyun Pisti”ni hizmete açıyor. Atatürk Bulvarı üzerinde açılacak buz pistinde kaymak isteyenlerin 10 plastik kapak veya 5 atık pil getirmeleri yeterli olacak. 4 ay boyunca ücretsiz olarak sunulacak uygulama ile çevre duyarlılığının arttırılması hedefleniyor.
Sultangazi Belediyesi, içerisinde atlama rampasının da bulunduğu “Buz Pateni ve Oyun Pisti”ni hizmete açıyor. Atatürk Bulvarı üzerinde bin metrekarelik çadır alanı içinde 720 metrekare buz pisti kuruluyor. Pistte ayrıca 25 metre uzunluğunda atlama rampası da bulunuyor. 4 uzman eğiticinin görevli olacağı atlama rampasında kayak botu ile kayılabilecek.

Buz pateni pistinde kaymak isteyenlerin 10 plastik kapak veya 5 atık pil getirmeleri yeterli olacak. 4 ay boyunca ücretsiz olarak sunulacak uygulama ile çevre duyarlılığının arttırılması hedefleniyor. Buz pisti hokey maçı gösterisi ile hizmete açılacak.

Minik çocukların kayak gösterilerinin de yer alacağı açılış töreninde suni kar yağışıyla da muhteşem bir Şölen sunulacak. Buz pistinde paten yapmak isteyenler, uzman eğitmenler eşliğinde bu sporu yapacak. Haftanın yedi günü saat 10.00 ile 18.00 arasında hizmet verecek buz pistinde paten yapmak isteyenlerin patenleri karşılanırken, eldivenleriyle gelmeleri isteniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Başkan Altunay'ın ” 2014 ” Mesajı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.