a

Sultangazi’de 27 Bin Adet Cinsel Uyarıcı Hap Ele Geçirdi

Gümrük muhafaza ekipleri tarafından İstanbul Sultangazi’de yapılan operasyonda 27 bin 834 adet cinsel uyarıcı hap ele geçirildi.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ALO 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattına, Doğubayazıt’tan İstanbul’a bir kargo şirketi aracılığıyla gönderilen kargo paketleri ile gümrük kaçağı ilaç nakledildiği yönünde gelen bilgiyi değerlendiren Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekipleri, konuyu İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne yönlendirildi.

 

Bunun üzerine gümrük muhafaza ekipleri, kargo şirketinin Sultangazi şubesinde incelemede bulundu. Yapılan incelemede sözkonusu kargonun geldiğini tespit eden ekipler kargoyu teslim almaya gelecek olan kişinin yakalanması amacıyla kargo şubesini izlemeye aldı. Belirli süre zarfında kargoyu almaya kimsenin gelmemesi üzerine ilgili Savcılık tarafından verilen talimat gereğince kargo açılarak sayım ve tespit işlemi gerçekleştirildi. Yapılan sayım neticesinde kapsül halinde muhtelif markalarda cinsel uyarıcı toplam 27 bin 834 adet ilaç ele geçirildi. İlaçların piyasa değerinin yaklaşık 280 bin TL olduğu belirlendi.

 

Sayım ve tespit işlemlerinin gerçekleştirildiği sırada kargo şubesine gelerek şube görevlilerinden sözkonusu kargoyu talep eden M.U. gözaltına alındı. Kaçak ilaçlarla ilgili olarak şüpheli şahıs hakkında Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Seçim startını başlatıyoruz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.