a

Sultangazi Tem Point Projesi 3 Yılda Bitecek

AVM’nin bulunduğu arsayı 2014 yılında satın alan Ankaralı Nata Holding, burada TEM Point adında alışveriş merkezi, otel ve konuttan oluşan karma bir proje inşa edecek. 240 milyon TL yatırımla karma proje yapılacak, TEM Point’te otel ve konut eklenecek.

Nata Holding’in İstanbul’da ilk projesi olan TEM Point’in 3 yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. 74 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek projenin 250 bin metrekarelik inşaat alanı bulunuyor. Toplam 780 konut, 5 yıldızlı bir otel ve 158 bin metrekarelik alışveriş merkezinden oluşacak projenin toplam yatırım değeri de 450 milyon dolar.

tem-point

AVM’NİN HİKAYESİ

NATA HOLDİNG 47 MİLYON EURO’YA SATIN ALMIŞTI

Sultangazi’de yıllardır çivi çakılmadan bekleyen AVM’nin hikayesi, 2007 yılına uzanıyor. O dönemde Milli Emlak’tan 55 milyon liraya arsayı satın alan Multi Turkmall ortaklığı, burada ‘Forum TEM’ adında bir alışveriş merkezi inşa edip, 2011 yılında hizmete açmayı planlıyordu. Ancak, AVM’nin süreci ortaklığın planlandığı gibi gitmedi. 2009 yılında Multi ile Turkmall’un ortaklığı bozulunca, inşaat da durdu. Bir yıl sonra binanın bulunduğu yaklaşık 75 dönümlük arsayı Atrium European Real Estate satın aldı. Bu şirket de yarım kalan projeye herhangi bir işlemde bulunmadı ve alışveriş merkezinin inşaatı metruk bir şekilde beklemeye devam etti. Hatta burayı mesken tutan uyuşturucu satıcılarına narkotik polisi tarafından operasyon bile düzenlendi. 2014 yılına gelindiğinde ise. Ankara’da gerçekleştirdiği projelerle tanınan Nata Holding, Forum TEM AVM’nin arsasını 47 milyon euroya satın aldı. Söz konusu arazide hasılat paylaşımı modeliyle karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding, Ocak 2015’te birçok firma arasından Gül Proje ile anlaştı.

tem-point-3

Yarı yarıya anlaştılar

Yüzde 50-50 anlaşan Nata ve Gül Proje, bu tarihten sonra yeni projenin çalışmalarına başladı. Projenin çalışmalarında son aşamaya gelen Gül Proje’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, şu anda TEM Point adıyla anılan projenin detaylarını paylaştı. Ali Gül’ün verdiği bilgilere göre, TEM kenarında yer alan yaklaşık 75 bin metrekarelik arsada, 5 blokta konut, otel ve alışveriş merkezinden oluşan karma bir proje inşa edileceğini açıklamıştı.

tem-point-1

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Beşiktaş Belediye Başkanı Sultangazi’yi Çok Sevdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.