a
  • Eminhaber.Org
  • Genel
  • Sultangazi Müftülüğü ve Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

Sultangazi Müftülüğü ve Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

Sultangazi’de hizmet tesislerinin açılış kurdeleleri ardı ardına kesiliyor. Sivasi İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hizmet Tesisinin de açılış kurdelesi kesilerek hizmete girdi. Hizmet tesisinde Müftlük ve Lütfiye Nuri Burat Aile Sağlığı Merkezi yer alıyor.

Uğur Mumcu Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım, İlçe Müftüsü Ertuğrul Koyuncu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay yaptığı konuşmada,  Sultangazi’de büyük bir değişimin yaşandığını ifade etti. Bir çok tesisin hizmete açıldığına dikkat çeken Başkan Altunay şunları söyledi:

“Göreve geldiğimizde Sultangazi'yi marka şehir yapmak için büyük hayallerimiz vardı. Önce hedeflerimizi ortaya koyduk ve gayretle çalıştık. Sultangazi’nin her köşesinde, her caddesinde her sokağında yapılan yeni hizmetlerin izlerini görebiliyorsunuz. Eğitimden sağlığa, sosyal alanlardan çevreye varıncaya kadar her alanda Sultangazi’nin gelişimi için çalışmayı sürdürüyoruz. 5 yılda 22 okulu ilçemize kazandırdık; 5 okulun ihalesi tamamlandı. 12 olan Aile Sağlığı merkezi sayısını 27’ye çıkardık. 95 olan park sayısını 230’a ulaştırdık. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 0.2’den 5 metrekareye çıkardık. Sultangazi için aşkla inançla çalışmayı sürdüreceğiz.”

İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz da tesisin ilçeye önemli hizmetler sunacağını söyledi. Program sonunda ise Sultangazi Kaymakamı ile Başkan Altunay bağışçı Hüseyin Tuğlacı’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek; vatandaşlarla birlikte hizmet binasını gezdi.   

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Habibler Mahallesi'nde Kanlı Pusu: 1 Ölü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.