a

Sultangazi Çocuk Meclisi Kuruldu

Sultangazi Çocuk Meclisi ilk genel kurul toplantısı, Sultangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.  Sultangazi’de ikamet eden  7-14 yaş arası çocukların katılımıyla yapılan Genel Kurul’da yönetim kurulu üyeleri seçildi. Çocuk Meclisi’nin genel kurul toplantısına katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Burada edindiğiniz deneyimlerle yarın, bizlerin yerine geçebileceksiniz. İlçedeki eksiklikleri ve olması gerekenleri söyleyerek Sultangazi’ye hayat olacaksınız” dedi.

 

 

Sultangazi Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösterecek Sultangazi Çocuk Meclisi, ilk genel kurul toplantısını Sultangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Sultangazi Çocuk Meclis’i İlçede ikamet eden  7-14 yaş arası çocuklardan oluşuyor.  Genel Kurul’da yönetim kurulu üyeleri seçildi. Toplantıya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Sultangazi Kent Konseyi Başkanı İmdat Kamacı, öğrenciler ile öğretmenler katıldı.

Sultangazi Çocuk Meclisi İlk Toplantısını Yaptı-

Sultangazi Çocuk Meclis’i Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kent Konseyi bünyesinde oluşturulacak ‘Çocuk Meclisi’yle  çocukların da ilçedeki çalışmalara katkı sunacağını söyledi.

 

Başkan Altunay, “Okullardan araştırma yapabilen, idari makamlarda söz alabilen, sporculuğuyla ve benzer özellikleriyle en başarılı olan öğrencileri seçtik. Çocuk Meclisi’nde alacağınız tavsiye kararları ve projeleriniz, Belediye Meclisimiz’e gelerek hayata geçirilebilecek” dedi. Çocuk meclisinde komisyonların olacağını hatırlatan Başkan Altunay, şunları söyledi:

 

“Sizler, sağlık, eğitim ve sanat gibi komisyonlarda görevler yapacaksınız. Çalışmalarla ufkunuz açılacak; ilçeye kazandırılan çalışmalarda Meclis olarak görev yaptığınızı söyleyebileceksiniz. Burada edindiğiniz deneyimlerle yarın, bizlerin yerine geçebileceksiniz. İlçedeki eksiklikleri ve olması gerekenleri söyleyerek Sultangazi’ye hayat olacaksınız.”

Sultangazi Çocuk Meclisi İlk Toplantısını Yaptı-2

Programda daha sonra Yazar İbrahim Kapaklıkaya, “Hayatı Farkında Olarak Yaşamak” konulu seminer verdi.

 

45 kişiden oluşan Sultangazi Çocuk Meclisi’nin yönetim kurulu üyeliğine Ece Düşmez, İhsan Aman, Meryem Güldündar, Suay Kayrancı, Oğuzhan Demirbaş seçildi. Çocuk Meclisi bünyesinde Çocuk Hakları Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Çocuk, Aile ve Kent Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Kültür ve Sanat Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Spor Komisyonu, Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Komisyonu, Bilim ve Teknoloji Komisyonu ile  Çevre Komisyonu oluşturuldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Azmi Göktaş Fenomen Olmaya Hazırlanıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.