a

Sultangazi Belediye İşçilerine Toplu İş Sözleşmesi

Sultangazi Belediyesi ile TÜRK-İŞ’e bağlı Belediye-İş Sendikası arasında 120 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesine imza atıldı. Belediye ek hizmet binasında gerçekleşen törende Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, belediye bünyesindeki işçilere sosyal haklar ile birlikte yüzde 17’lik zammın verildiği sözleşmeye imza attı.

 

Sultangazi Belediye bünyesinde çalışan işçilere yönelik toplu iş sözleşmesi, Sultangazi Belediyesi ile TÜRK-İŞ’e bağlı Belediye –İş Sendikası arasında imzalandı. İmza törenine Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye-İş Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek ile belediye çalışanları katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “İlçemizde yapılan hizmetlerde çalışanlarımızın altın teri ve emeği var. Sultangazi’de başarı varsa bu başarı hepimizin. Hizmet bayrağını, memurumuz ve işçilerimizle daha yukarılara taşıyacağız  ” diye konuştu.

Belediye bünyesinde görev yapan işçilerin emeklerinin karşılığını bu sözleşmeyle verdiklerine inandıklarını kaydeden Başkan Altunay, işçilerin de bu sözleşmeyle beklentilerine cevap verildiğini ifade etti.

20140821134330

Belediye-İş Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek ise yaptığı konuşmada Sultangazi’ye yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Altunay’a teşekkür etti. Ayçiçek, imzalanan toplu iş sözleşmesinin her iki tarafı da memnun eden bir sözleşme olduğunu söyledi.

 

Protokol konuşmalarının ardından Sultangazi Belediye Başkanı Altunay ve Belediye-İş Genel Sekreteri Ayçiçek toplu iş sözleşmesine imza attılar. 2 yıllığına imzalanan toplu iş sözleşmesi ile ilk yıl yüzde 12, ikinci yıl yüzde 9 oranında zam verilmiş oldu. Diğer sosyal yardımlarla birlikte ortalama yüzde 17’lik zam yapılmış oldu.

Tüm Yorumlar (1)
  • sahipsiz
    10 yıl önce
    0 0

    Sayin isci abiler ve memur abiler bayramlarda ikramiyeler gorevde performanslar alirken taseronlarin butce yok diye isten cikarilmasina sessiz kalmalari manidar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Filistin , Amerika ile Filistin’de Savaşıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.