a

Sultangazi Ak Başbakana Koştu

Gece 23.00’da Ak Parti Sultangazi İlçe
Teşkilatı binasında bir araya gelen partililer ellerinde Ak Parti ve Türk
bayraklarıyla çoşkulu bir şekilde 23.30’da kendilerine tahsis edilen
otobüslerle Atatürk Havalimanına doğru yol aldılar. Atatürk Havalimanı çevresindeki yolların kalabalık nedeniyle tıkanmasından dolayı partililer yürüyerek yola devam etmek zorunda kaldılar. Gezi Parkı olaylarını protesto eden Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilat mensupları tekbir çekerek, yürüyüş boyunca “Bizde Tayyip'in askerleriyiz” sloganı attılar.

Ak Parti İlçe Başkanı Av.
Murat Atım, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye Başkan Yardımcıları, Ak
Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topcu, Mahalle
Başkanları ve çok sayıda partili Atatürk Havalimanın da Başbakan Recep Tayyip
Erdoğan’ı sevgi seliyle karşıladılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi
Parkı protestolarının ortasında çıktığı Kuzey Afrika ziyaretinden bu gece 01.30'da yurda döndü. Erdoğan Türkiye saatiyle 01.30'da İstanbul Atatürk
Havalimanı'na indiğinde aralarında Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Yönetimi
ve üyelerinin de bulunduğu binlerce kişi Başbakan’ı tezahüratlarla karşıladı.

4 günlük Kuzey Afrika gezisi sonrası Atatürk Havalimanı'nda kendisini karşılayan kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan, “Biz hiç bir zaman gönüller kırma tarafında değil, gönüller yapma tarafında olduk. Dik durduk ama dikleşmedik” dedi. Başbakan Erdoğan'ın konuşması sık sık “İstanbul burada çapulcular nerede?” sloganlarıyla kesildi.


İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN O AÇIKLAMALARI

Sevgili Yunus diyorki. Ben gelmedin kavga için, gönüller yapmaya geldim. Biz hiç bir zaman gönüller kırma tarafındadeğil, gönüller yapma tarafında olduk. Dik durduk ama dikleşmedik.

Bizim yakıp yıkmakla, yıkıp dökmekle işimiz olmaz.

Biz yapmayı biliriz. Bugüne kadar da yaparak, inşa ederek, Türkiye'yi büyüterek bu günlere geldik. Şimdi altını çiziyorum. Faiz lobisine rağmen buralara geldik.

Bu faiz lobisi borsa spekülasyona girmek suretiyle bizi tahrip edeceğini sanıyor. Eğer birileri çıkıp da bu vandalizmin yanında olduğunu söylüyorsa bunlar yok olacaklardır. Biz bu günlere Türikye ekonomisini büyütürek geldik. Bugünlerde bizimle uğraşmaya başladılar. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik. Artık dünya Türkiye'yi konuşuyor. Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler.

Biz kardeşliği yücelterek buralara geldik. Kardeşlerim! Birileri diyor ki, Başbakan yüzde50'nin başbakanı olduğunu söylüyor. Elinize dilinize dursun. Biz bugüne kadar 76 milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik.

Bugüne kadar hizmet vermeyen, bir hakkari'de havalimanı açılacak dense kim inanırdı. Iğdır da havaalanı açılacak dense kim inanırdı. 26 ilde havaalanı vardı şimdi 50'ye ulaştık. Fakat bizim karşımıza dikilenler bu hizmetler için değil, bu hizmeti kimler yapıyor onun için dikildiler. AK Parti iktidarı yapıyor.

Sandıkta başaradıklarını sandık dışı yollarla başaracağız dediler.

Biz 76 milyonun efendisi değil hizmetkarıyız. Biz birlikte Türkiye'yiz. Beraberiz kardeşiz. Türkiye'de yaşanan hadiseleri bütün tarafsızlığımızla okur analiz ederiz. Ondan sonra da adımımızı atarız. Ak Parti iktidarının başarısı gerginlik, kutuplaşma asla değildir. Biz Akif'in nesliyiz.

Biz nasıl demokrasiye, seçime, milli iradeye saygılıysak herkesden de bize saygılı olmasını bekliyoruz. Biz yola çıkarken bir şey söyledik. Hedef ileri demokrasi dedik ve bunu başaracağız.

Emaneti veren millettir, emaneti alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse bu emanete el uzatamaz. Sandık dışında hiç kimse bu emanete kast edemez. 10.5 yıl geçti. Bu emanate kutsal bildik. Canımız gibi koruduk, bundan sonra da canımız gibi korumaya devam edeceğiz.

Hiç kimsenin ama hiç kimsenin bu ülkede hukuksuzluk yapmasına, demokrasiye kast etmesine, vandallıkla yakıp yıkmasına, şehirlere kamu mallarına insanımıza zarar vermesine göz yumamayız.

Şimdi Gezi Parkı'nda sayısı 15 bile varmayan ağaç için yapıldığı söyleyen gösteriler bugün arkadısında 3 kayıp bıraktı. 2 gencimiz hayatını kaybetti, 1 polisimiz şehit oldu. Şimdi buradan birşey söylüyorum. Kardeşlerim bu gençlerin ölümü ne kadar önemliyse polisimin şehadeti de en az onlar kadar önemildir. Bu polis kimin polisi? Neyin görevini yapıyor?

Bu ülkede can güvenliğmizi sağlamak için duruyor, Anarşistin, teröristen karşısına dikiliyor yeri geliyor vandalizmin karşısına dikiilyor

Burası yol geçen hanı değil, Bu ülke Türkiye Cumhuriyetidir.

Herkese saldıranlara karşı polisimiz görevini yapmıştır.Yeri gelmiş aşırı güç kullanmış olabilir. Onlar hakkında İçişleri Bakanım geriğini yapıyor. Kimsenin bunlar üzerinden saldırmaya da hakkı yoktur. Başkomiserimizin daha doğmamış bebeği anne karnında yetim bırakıldı.

Bunlar Türk bayrağını yakacak kadar azgınlaştılar.

Gazeteciyim diyerek, sanatçıyım diyerek, siyasetçiyim diyerek son derece sorumsuz bir şekilde nefretin, ayrımcılığın, hukuksuzluğun alasını yaptılar. Artık vandallığa tam anlamıyla hukuksuzluğa varan bu eylemler derhal son bulmalıdır. Terör örgütlerinin aracı oan vatandaşlrımız bu hukuksuzluktan uzak durmalıdır. Vatandaşlarım bu siyaset mühendisliğinden uzak durmalıdır. Her ne yaparsak hukukla demokrasiyle yapacağız. Bunun dışındaki her yolu 76 milyon gayri meşru görecek, hep birlikte karşısına dikilecğğiz.


Siz 10 gün boyunca ağır başlılıktan, aklıselimden taviz vermedimiz. Şimdi buradan evlerimize dağılacağız. Aklı selim ve sağ duyudan asla taviz vermeyeeğiz. Sizin elinizde tencere tava yok değil mi? İşte bu çok önemli. Siz sokaklarda tencere tavayla dolaşanlardan değil, bu gençlik elinde bilgisayarlarıyla dolaşan bir gençlik olacak.

Büyük Türkye ülküsü için mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Siz mazlumların umudusunuz. Siz ortadoğunun balkanların örnek gençlerisiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

CHP Sultangazi Aday Adayları

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.