a

Selçuk Balcı O Haberi Yalanladı

Yeni Akit Gazetesi’nin “İşte HDP’ye Oy Veren Ünlüler” başlığıyla yayınladığı habere Selçuk Balcı çok sert tepki gösterdi…

 

Yeni Akit Gazetesi’nin internet sitesinde dün yayınlanan o haber ünlü sanatçı Selçuk Balcı’yı çileden çıkarttı. “İşte HDP’ye Oy Veren Ünlüler” başlığıyla yayınlanan haberde sanatçı Selçuk Balcı’nın da yer aldığı 47 kişinin isimlerine yer verildi. Haberde adı geçenleri hedef gösteren Yeni Akit’e cevap gecikmedi.

 

Karadeniz müziğinin sevilen ismi Selçuk Balcı ise bu habere adeta isyan etti. Balcı’nın Yeni Akit’e tepkisi ise çok sert oldu.

 

7 Haziran genel seçimlerinde oy kullanmadığını belirten Selçuk Balcı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

 

“İnsanları hedef göstermeyi marifet sayan ve bunun adına da habercilik (!) diyen bir paçavra, internetten bulduğu ve bizim tarafımızdan doğrulanmayan bir videoda geçen kaynağı belirsiz bir bilginin hemen üstüne atlayarak büyük bir habercilik başarısı gibi “isim isim deşifre ediyoruz” diye haber yapmışlar. İnsanların özgür iradesine kimsenin karışamayacağı gibi yine de tekrar edelim; benim “şu partiye bu partiye oy vereceğim” gibi bir beyanım olmamıştır. Merak edenler için de söyleyeyim ben oy bile kullanmadım. Ayrıca bu haberi kopyalayıp haber yapan yöresel haber siteleri de fırsat kollayan leş kargalarından başka bir şey değildir. Yalan ve kışkırtıcı haberlerle şahsımı hedef gösteren bu siteler hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

selçuk balcı

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

CHP’de Kongre Süreci Başladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.