a

Şehit Ferhat Tüle Sultangazi’de toprağa verildi

Tüle için ilk olarak Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi, Mehmet Coşkun Camii’nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Törene, Ferhat Tüle’nin ailesi, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel ile eski MHP Milletvekili Erdem Karakoç’un da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze Türk Bayrağı’na sarıldı

Cenaze töreni öncesinde, cami önüne kurulan taziye çadırında aile fertleri taziyeleri kabul etti. Sokak Türk Bayraklarıyla dolatıldı. Bozkurt işareti yapıp tekbir getiren kalabalık, Tüle’nin Türk Bayrağı’na sarılı tabutunu taşıdı.

“Türkmen Dağı Türk kalacak”

Ferhat Tüle’nin annesi oğlunun tabutu başında gözyaşı dökerken, arkadaşları da musalla taşına konulan naaşının önünde dua etti. “Türkmen dağı Türk’tür, Türk kalacak” sloganlarının atıldığı cenaze töreninde, helallik alınmasının ardından, Ferhat Tüle’nin tabutu yine omuzlarda taşınarak evinin önüne götürüldü.

Cenaze daha sonra Sultangazi’de Cebeci Mezarlığı’nda toprağa verildi.

IMG_5254

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazi’de Erbakan Sevgisi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.