a

Sarıgül'ün rotası belli oldu

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, büyükşehir belediye başkanlığı için düğmeye bastı. Ancak açıklamalarını Fethiye’de MHP’li belediye başkanı Behçet Saatçı ile birlikte yapması kafaları karıştırdı! CHP eski lideri Baykal’a yüklendi.

Baykal’a yüklendi!

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hedefini açıkladı. Yaptığı açıklamada CHP’yi işaret eden Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için yerel seçimlerde 3,5 milyon oy istediğini söyledi. Sarıgül ayağının tozuyla geldiği Fethiye'de MHP’li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yla görüştü. Görüşmenin ardından konuşan Sarıgül, “CHP’nin başında Baykal olsaydı korkudan beni davet edemezdiniz. Baykal korkusu böyle bir şeydi. 

Bugün Baykal yok ama daha ilerisi AKP var! Muhalefet belediyelerinin yaşadığı sıkıntıları ortaya koyarsak Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tüm zorluklara rağmen 3 defa üst üste seçim kazanmış nadir bir insan. Beni kıskandırdı. Bu davet bile bir çok yere gerekli mesajı vermiştir.” dedi.

CHP’nin başına mı geçiyor?

Sarıgül özellikle CHP kanadında çok konuşulacak sözlere imza attı . Yerel seçimlerde İstanbulludan 3,5 milyon oy beklediğini dile getiren önümüzdeki genel seçimlerde de 21 milyon oya talip olduğunu söyleyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün bu açıklamaları “genel seçimlerde CHP’nin başına mı geçecek” yorumlarına neden oldu. Sarıgül’ün ziyareti hakkında Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise “Ülkenin durumu ortada. 

Lider yetiştirmekte sıkıntı çeken ülke haline geldik. İstanbul özellikle de Şişli Sarıgül gibi bir başkana sahip olduğu için çok şanslı” diye konuştu. Fethiye’de esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Sarıgül’e vatandaşlar, “bizi AKP zulmünden kurtarın. Bu memleket kuponla alınmadı. Teröristleri baş tacı yapan iktidar değil, halkını baştacı yapan iktidar istiyoruz” diye seslendiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Başkan Altunay Çözüm Sürecini Değerlendirdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.