a

Sarıgül resmen aday!

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül İstanbul’u dolaştığını anlatan Sarıgül, “Yurttaşlarımızın gösterdiği ilgiye alakaya CHP adına ne kadar teşekkür etsem azdır. Bizim anlayışımız asla ötekisi olmayan siyasi parti farkı gözetmeyen tüm İstanbul’u kucaklayan bir anlayıştır” diye konuştu.
Marmaray’ın Bülent Ecevit ve Devlet Bahçeli’nin imzasıyla gelen bir yatırım olduğunu belirten Sarıgül, “Metro SHP döneminde İstanbul’a yapıldı. Devletin devamlılığı esastır. 20 yılda dünyanın hangi ülkesinde kaç km metro, yol yapıldı İstanbul’da kaç km yapıldı?” diye konuştu.

İstanbul’da herkesin trafikle ilgili bir çözüm beklediğini dile getiren Sarıgül, “Trafikle ilgili Sarıgül konuşmayacak, Sarıgül’ün kadrosu konuşacak” dedi.

Bütün aday adaylarına başarı dilediğini söyleyen Sarıgül, toplu taşıma araçlarında ilgiyi gördüğünü ifade ederek, “Bu konudaki takdirler değerlendirmeler önce CHP’li, üye arkadaşlarımın sonra da İstanbullun yurttaşlarımındır” şeklinde konuştu.


KONUŞMADAN SATIRBAŞLARI

Bisiklet yolları yok denecek kadar az. Bisiklet yolları ve yaya yollarını biz yapacağız. İstanbul’da yollara hiç engel koymayacağız. İstanbul’u bilim ve teknoloji şehri yapmak boynumuzun borcudur. Gençlere sesleniyorum gelin bilim ve teknolojide büyük bir seferberliği başlatalım. Amacımız İstanbul’u gerçek bir kültür başkenti haline getirmektir.

İstanbul’un kuzeyindeki ormanları özellikle su havzalarını koruyacağız. İstanbul’a nefes aldıracağız. Artık İstanbul’da deprem korkusu olmasın. Depremle ilgili gerekli bütün tedbirleri alacağız. İstanbul’un daha mutlu bir şehir olması için ben ve CHP hazırdır. Biz doğanın ve bilimin hakim olduğu akılcı ayağı yere basan projelerle geliyoruz.

Kendimi bugünden itibaren önce CHP’ye sonra da İstanbullu yurttaşlarıma emanet ediyorum. Adaylık dilekçesini değil İstanbul büyükşehir Belediyesini CHP getirecek olan bu güzel dosyamızı İstanbul İl Başkanımıza veriyorum.

GÜRSEL TEKİN’İN DE ADAY ADAYLIĞI

Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Ama ben her yeri geziyorum ve İstanbullu yurttaşlarımızın çok iyi karar vereceğine inanıyorum. Benim en büyük anketim meydanlar. Minibüslerde metrobüslerde yurttaşlarımızın ilgisini alakasını görüyorum. Bu konudaki takdirler değerlendirmeler önce CHP’li, üye arkadaşlarımın sonra da İstanbullun yurttaşlarımındır.

BAŞBAKAN’IN SÖZLERİNE GÖNDERME

Toplumun yüzde 50′si benim, geri kalan yüzde 50′ye ne olursa olsun mantığı doğru değil. Yüzde 50′si sokağa çıkarsa ne olur sözleri doğru değil. Biz yurttaşlarımızın yüzde 10′unu yüzde 20′sini değil Allah’ım izin verirse yüzde 100′ünü kucaklayacağız. Yüzde 50 sözlerini de siyasetin heyecanıyla söylenmiş sözler olarak kabul ediyoruz.

SEÇİLME İHTİMALİNİZ YÜZDE KAÇ?

Herkes CHP’den trafikle ilgili bir çözüm bekliyor. Trafikte Sarıgül konuşmayacak Sarıgül’ün kadrosu konuşacak. Bundan sonra artık Sarıgül yok. Bir siyasi diyorsa ben her şeyi biliyorum diye o aslında bir şey bilmiyordur. Projelerimizi nasıl açıklayacağımızı önümüzdeki günlerde konuşacağız.

Marmaray Allah gani gani rahmet eylesin Bülent Ecevit’in Devlet Bahçeli’nin imzasıyla gelen yatırımlardır. Metro SHP döneminde İstanbul’a yapıldı. Devletin devamlılığı esastır. 20 yılda dünyanın hangi ülkesinde kaç km metro, yol yapıldı İstanbul’da kaç km yapıldı. Sarıgül konuşmalarını somut örneklerle verir. Biz kazanıyoruz sorun yok… İstanbullu bir değişim dönüşüm istiyor. Yeni bir enerji ve taze bir kan istiyor. Yaptıklarınıza teşekkür ederiz ama biz çok daha iyisini yapacağız.

Ben 15 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. O süre içinde 20 yıldır da Ak Parti İstanbul’u yönetiyor. Bu güne kadar benim hakkımda tek bir kötü söz edilmemiş. Bugünden sonra yapılacak herhangi bir saldırı bana değil değişim isteyen yurttaşlarımızadır. Saldırılar bana değil yurttaşlarımızın demokrasi anlayışınadır ve o saldırılar sandıkta püskürtülür. Ama biz vakur olacağız soğukkanlı olacağız. Çünkü batan güneş batıyor doğan güneş burada. 160 bin arkadaşımızla seçimlere hazırlanıyoruz. Sandıkları 120 bin arkadaşımız koruyacak. Her sandıkta 4 arkadaşımız olacak.  Eşi görülmemiş bir kampanya yapacağız. Ama o kampanyada Sarıgül kazanmayacak sevgi barış demokrasi kazanacak. İstanbul’da oturan Anadolu’daki  yurttaşlarımızla bütünleştim. Şimdi sıra o yurttaşlarımızla İstanbul’da bütünleşme zamanı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Esenler'in Kültür Kalelerini Tanıdılar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.