a

Saadet Sultangazi'den Patriot tepkisi

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı, Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından başlatılan ve 20 Ocak 2013 Pazar günü İskenderun limanda son bulacak olan 'Patriotlar Gelmesin Biz Geliyoruz' yürüyüşü ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.


Patriotların kurulmasıyla Kahramanmaraş'a Alman, Adana'ya Hollanda, Gaziantep'e ise Amerikan askerlerinin geleceğini ileri süren SP İlçe Başkanı Hasan Akpınar, “10 bin civarında asker geliyor. Bu askerlerin ve patriotların masrafları Türkiye ye ödetiliyor. Kontrolü bizde olmayan bu füzelerle Türkiye adım adım bir savaşın içine doğru sürükleniyor” dedi. 


 

“Türkiye'nin Amerika'nın kalkanına da, NATO'nun patriotuna da ihtiyacı yoktur” diyen Akpınar, konuşmasını şöyle tamamladı: 

 

“Ülkemize yerleştirilmek istenen Patriot füzeleri kirli ve tehlikeli bir oyunun parçasıdır. Bu Patriotlarla birlikte, Kahramanmaraş’a Alman askerleri, Adana’ya Hollanda askerleri,  Gaziantep’e ise Amerikan askerleri gelecek. 

Tarihi bir görev olarak uyarıyoruz; Patriotlar, Türkiye’yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmak için getiriliyor. Çünkü Nato barışın değil, küresel emperyalizmin silahlı gücüdür. Girdiği yere, kan ve zulümden başka hiçbir şey götürmemiştir. 

Halen ülkemizde 28 Nato üssünün bulunması, Malatya’ya füze kalkanı yerleştirilmesi, Hava Kuvvetlerimizin İzmir’deki NATO karargâhına bağlanması hep bu kirli ve tehlikeli planın parçasıdır.
Oysa bu aziz millet hiçbir zaman düşmanından medet ummamıştır. 
Korkakça yaşamaktansa, cesurca ölmeyi seçmiştir. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi 250 bin şehit vermiş, ama asla esaret ve dayatmaya boyun eğmemiştir.

Bizim Amerika’nın kalkanına da, Nato’nun patriotuna da ihtiyacımız yoktur. 
Ne var ki; AKP iktidarının politikaları, milletimizin tarih boyunca ortaya koyduğu asalet ve kararlılıktan çok uzaktır.  Dün taşla, sapanla kovduklarımız, bugün kırmızı halılarla karşılanmaktadır. 
Bu kabul edilemez bir durumdur. 

Herkes bilmelidir ki; bu topraklar, NATO toprağı değil, İslam toprağıdır.  
Bu topraklarda, Rasmussen’lerin değil, Şehit Kamil’lerin, Seyyit Çavuşların kanı vardır. Yine herkes bilmelidir ki; bu topraklar sahipsiz değildir. İşte bu gerekçelerle, Saadet Partisi olarak, Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın öncülüğünde, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan, Hatay’a tüm ülke sathında harekete geçiyoruz. “Biz Geliyoruz-Patriotlar Gelmesin” diyerek büyük bir yürüyüş başlatıyoruz.  

 

Hedefimiz; bu kirli ve sinsi oyunu bozmaktır!

Tarihimize ve ecdadımıza yakışır bir direnişi başlatmaktır!
Zulme, işgale, savaşa, sömürüye, kalkana, füzeye karşı onurlu bir duruş ortaya koymaktır.  Yürüyüşümüz, 20 Ocak 2013 Pazar günü, Patriot füzelerinin indirileceği İskenderun limanı’nda “büyük buluşma” ile son bulacaktır.
Bu tarihi yürüyüşe Sultangazili kardeşlerimizi ve tüm milletimizi davet ediyor, hepinize saygılar sunuyoruz”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

MHP'li Başkanlar Sultangazi'de Buluştu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.