a

Pes Dedirtten Hırsızlık

Sultangazi'de gerçekleşen hırsızlık olayı 'bu kadarına da pes' dedirtti. İSKİ'ye ait bir şantiyeye gelen hırsızlar film gibi bir senaryo ile asfalt kesme makinesini çaldı. Hırsızlık anı kameraya yansıdı.

Olay, Sultangazi'de İSKİ'ye ait bir inşaat şantiyesinde yaşandı. Sabah erken saatlerde şantiyeye gelen hırsızlar, şantiyede bulunan bekçi, çalışanlar ve köpeğe rağmen film gibi senaryo ile asfalt kesme makinesini çaldılar. Yanlarında getirdikleri dubaları yola koyup, kendilerini İSKİ görevlisi olarak tanıtan hırsızlar, 5 bin TL'lik asfalt kesme makinesini alarak uzaklaştı. Yaşanan bu hırsızlık olayı ise şantiyenin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde iki kişinin ellerinde dubalarla şantiyeye geldiği görülüyor. Dubaları yola koyan hırsızlar şantiyeye doğru yöneliyor. Hırsızlar şantiyeye gelen bir kamyonete de yol veriyor.

Daha sonra tekrar şantiyeye yönelen hırsızlar bu sefer de şantiyenin köpeği yüzünden giremiyor. Bir süre oyalanan hırsızlar köpeğe taş atarak uzaklaştırmaya çalışıyor ancak köpek kaçmayıp hırsızlara saldırınca tekrar vazgeçiyorlar. Son çare olarak bekçiyi çağıran hırsızlar İSKİ'de çalıştıklarını, yol çalışması yapacaklarını ancak köpek yüzünden makineyi alamadıklarını söylüyor. Bekçi de ellerinde dubalarla yolu kesen şahıslara inanıp, köpeği bağlayarak içeri alıyor.

Bundan sonra hırsızlar bekçinin yanında şantiyeye girerek 5 bin TL'lik asfalt kesme makinesini alarak şantiyeden uzaklaşıyor. Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Şehitler Gecesine Sultangazililer Büyük İlgi Gösterdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.