a

Operasyon Polis Kamerasında

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz pazar günü Sultangazi’de yaptığı operasyonun görüntüleri basınla paylaşıldı. Görüntülerde gözaltına alınan erkek şüphelilerin etek giyip başörtü takması dikkat çekti.

 

Polis ekiplerine Sultangazi’de taş, sopa, molotof, havai fişekli ve el yapımı patlayıcı ile eylem yapan göstericilere, biber gazı ile müdahale edildi. TEM ekipleri yasadışı gösteri sırasında MLKP üyesi olduğu belirtilen 5 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

 

ETEK VE BAŞÖRTÜSÜ, PANTOLON ÜZERİNE EŞOFMAN

 

Erkek şüphelilerden birinin etek giymesi ikisinin ise başörtü takması dikkat çekti. Diğer şüphelilerin ise pantolon üzerine eşofman giydiği görüldü. Şüphelilerin üzerinden 2 tabanca, mermiler ele geçirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandığı öğrenilirken, yaşı küçük diğer şüphelinin ise işlemlerinin Çocuk Şube Müdürlüğü’nde devam ettiği öğrenildi.

sultangaz-etekli-eylemcilerin-yakalandi

OPERASYON POLİS KAMERASINDA

 

Bir grup göstericinin Gazi Mahallesi’nde yaptıkları yasadışı gösteri polis kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, ‘Akrep’ diye tabir edilen zırhlı araca molotof kokteyli atmasıyla başladığı görülürken, helikopterin göstericilerin yola barikat kurmalarını gösteren görüntüler ile devam etti.

sultangaz-etekli-eylemcilerin-yakalandi-

Polis ekiplerinin göstericiler arasında yüzleri maskeli erkeklerin kadın kıyafetleri giydiğini fark etmesi üzerine helikopter çalışmalarını bu kişiler üzerine yoğunlaştırıyor. Yüzü maskeli bir göstericinin yaktığı molotof kokteylini elinde birkaç defa savurması görüldü. Polis helikopteri kadın kıyafeti giyen ve pantolon üzerine eşofman giyen ve ayakkabı üzerine çorap giydiğini tespit ettiği 5 göstericiyi yere yatırarak gözaltına alınması görüntülere yansıdı.

 

Kaynak: Haberler.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazi’de Terör Operasyonu