a

Nurettin Narin O Çağrıyı Aylar Önce Yapmıştı

Dolarda son günlerde yaşanan hızlı yükselişin ardından sosyal medyada Türk Lirası’na destek olunması için kampanya başlatıldı. Twitter’da çok sayıda kullanıcının #dövizinitürkiyeiçinboz başlığı ile vatandaşları dolar satmaya çağırdı.

Sultangazili işadamı Narin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Narin dolar satma çağrısını ayla öncesinde yapmıştı. 15 Temmuz Darbe girişiminden dört gün sonra 19 Temmuz Salı günü Sultangazispor Kulüpler Birliği Başkanı Osman Büyükgöz başkanlığındaki Sultangazi’de bulunan spor kulüpleri yöneticileri Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ı ziyaret ederek, ‘darbeye hayır’ dedi. Heyet içerisinde yer alan Sultangazispor Kulübü Başkanvekili ve işadamı Nurettin Narin Türkiye ekonomisinin güçlü bir ekonomiye sahip olduğuna dikkat çekmiş, vatandaşları yastık altındaki dolarları bozmaya davet etmişti.

Ziyarette konuşan Nurettin Narin, 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin kenetlenmemesi durumunda 1980’li yılların yeniden yaşanacağını ifade etmiş, Türkiye ekonomisinin güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu belirtmişti. Narin konuşmasının devamında ise “Yastığının altında doları olanlar, erkenden bu dövizi bozsun, ekonomimize güç katsın. Eğer bunu ranta ve fırsata çevirirsek o zaman bizim içimizde de sıkıntılar başlar.” Diyerek vatandaşları ellerindeki dövizi Türk Lirasına çevirmeye davet emişti.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYIN…

15 Temmuz darbe girişiminden dört gün sonra yaptığı bu açıklamayla adeta bugünleri işaret eden Nurettin Narin’e o gün yapmış olduğu açıklamaları hatırlattık. Narin o gün söylediklerini bugünde tekrarlayarak, “Türkiye’nin üzerinde çok ciddi oyunlar oynanıyor. 15 Temmuz darbe girişiminin milletçe önlenmesinin ardından bu kez ekonomik açıdan Türkiye’yi sıkıştırma politikaları başladı. Topla tüfekle, terörle, darbeyle yıkılmayan Türkiye, bugün dolarla yıkılmaya çalışılıyor. Bu ülkeyi gerçekten seven, gerçekten bu ülke milliyetçisiyim diyen cebinde bir dakika olsun o doları tutmaz. Terörle, darbeyle yıkılmayan bir ülke bugün bir dolar karşısında diz çökmemelidir.

Özellikle bugünlerde milletimiz 15 Temmuz’da olduğu gibi ekonomik açıdan da ülkesinin zor duruma düşmesine izin vermez diye düşünüyorum. Ve 19 Temmuz’da yapmış olduğum daveti bir kez daha yeniliyorum; ülken için, vatanın için dövizini boz.” Dedi.

Tüm Yorumlar (1)
  • Screea
    8 yıl önce
    0 0

    Haber icin verilen para bozulan dovizlerden sanirim …

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Arzu Erdem; FETÖ’nün siyasi ayağının mutlaka temizlenmesi gerekiyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.