a

Mustafa Sarıgül aday olacak mı?

Sarıgül, 'aday olacak mısınız' sorusuna “kesinlikle belediye başkanlığı beni tatmin bir olay değildir”diye cevap verdi.

CNN Türk'te Parametre programına katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, merak edilen soruya açıklık getirdi.

Adaylıkla ilgili kararı Türkiye Değişim Hareketi'nin vereceğini belirten Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti:

“Binlerce arkadaşım var. Binlerce arkadaşımla bugün de toplantım var. Ben Türkiye Değişm Hareketi olmaza ben olmazdım. Bugün Türkiye'nin her noktasında çare Sarıgül yazıyorsa, o çare Sarıgül yazan Türkiye Değişim Hareketi'ne gönül veren kardeşlerimizdir. Ben onların onayını almadan kesinlikle hiçbir siyasi yolculuğa çıkmam söz konusu değildir. Önümüzdeki günlerde gelişmelere göre kararını verecektir.”

BELEDİYE BAŞKANLIĞI LOKAL BİR OLAYDIR

“Belediye başkanlığını siz istiyor musunuz” sorusuna Sarıgül, hedefinin daha büyük olduğunu ima etti:

“Ben kesinlikle ve kesinlikle belediye başkanlığı beni tatmin bir olay değildir. Ben Türkiye'deki bütün sosyal demokratların birleşerek iktidar olmasını çok arzu ediyorum. Belediye başkanlığı lokal bir olaydır.”

HALK KİMİ İSTİYOR O

“Lider olmak mı istiyorsunuz” sorusuna Sarıgül, şu cevap verdi:

“Ben değil halk kimi istiyorsa o ben siyasetin içindeyim. Önemli olan nedir biliyor musuz? 15 yıldan beri Türkiye'yi idare eden bir siyasi iktidar var. Artık yoruldu heyecanında azalma oldu. Yeni bir enerjiye ihtiyaç ve yapılaşmaya ihtiyaç var. Bu yapılaşmaya Sarıgül ve akradaşlarına belediyelerde mi görev düşer Türkiye'nin görev düşer buna önümüzdeki günlerde zaman belirleyecek.”

REFERANDUM İSTEDİ

Büyükşehir yasasıyla birlikte Maslak'ın Sarıyer Belediyesi'ne bağlanmasına tepki gösteren Sarıgül, Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını belirterek şunları söyledi:

Anayasanın eşitlik ilkesinden uzak bir konu olmuştur. Hakkı arayacağım. Önümüzdeki ünlerde binlerce yurrtaşımz bireysel mürücatlara yapacakıtr. Çünkü böyle bir olayı Sarıgül haketmedi. Mutlaka ve mutlaka referandum olması şart. Allah'ım beni vatandaş olarak AİHM'e götürüp müracaat etmek zorunda bırakmasın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Ak Partili Başkan Görevden Alındı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.