a

MHP'de Koray Aydın krizi

MHP Genel Merkezi, geçen hafta önce Muğla İl Başkanı Osman Güven'i ve yönetim kurulunu görevden aldı. Güvenin bir faks emriyle görevden alındığı öne sürülürken Çankırı İl Başkanı Arif Soysal ve yönetimi de görevden alındı. Teşkilatlarla ilgili operasyon, Edirne, Konya ve Sakarya teşkilatlarının görevden alınmasıyla devam etti. Bu görevden almaların da faks emriyle gerçekleştirildiği öne sürüldü.

BİRLİĞE ZARAR VERDİ

Habertürk'ün haberine göre; Muhalifler, 500'e yakın kişinin görevden alındığı operasyonun, son kurultayda Bahçeli'ye karşı aday olan Koray Aydın'ı destekleyen teşkilatlara yönelik olduğunu belirterek tepki gösterdi. Görevden alınan il başkanları tasfiyenin şahıslara değil MHP'nin birlik beraberliğine büyük zarar verdiğini söyledi.

AKILLICA HAREKET EDİLMELİ

Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve MYK üyesi Harun Öztürk ise Twitter'dan. “Butasarruf bana göre de yanlış olmuştur. Ancak bu şekilde düşünüyor olmamne yakışıksız ve ciddiyetsiz bir üslupla hakaret etmeyi gerektirir ne departiyi cezalandırma niyetiyle hareket etmeyi. Bugün omuzlarımızda, hatta hücrelerimizde hissetmemiz gereken milli sorumluluk bize; ölçülü ve akıllıca hareket etmeyi işaret etmektedir” yorumunu yaptı.

'HASTALIKLI ZİHNİYET'

Koray Aydın'ın sağ kolu olarak bilinen Nazif Okumuş ise Aydın'a yakınlığı ilebilinen teşkilatların kapatılmasına ilişkin, “Hastalıklı bir zihniyetin son icadı. Bahçeli parti içi muhalefetle uğraşıncaya kadar hükümet ile ilgilenseydi şimdiye kadar iktidar olurdu. Bizim derdimiz MHP, Bahçeli değil. Kendisinden aktif politika bekleniyor” diye konuştu.

GÖZLER 13 ŞUBAT'TA

Bahçeli, 13, 14 ve 15 Şubat'ta Türkiye genelinde il teşkilat başkanları ileKızılcahamam'da bir araya gelecek. Gözler teşkilat başkanlarının Bahçeli'ye göstereceği tavırda.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Ak Parti'de İlk Hedef 2014

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.