a

MHP: ‘Ak Saray’ afişlerimizi zabıta yırtıyor

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ‘Ak Saray’ ile ilgili afişlerinin zabıta tarafından söküldüğünü, siyasi baskı nedeniyle de reklam şirketinin billboard’lara asmayı reddettiğini bildirdi.

 

MHP’nin hazırladığı Ak Saray ile ilgili billboard afişlerinin zabıta tarafından indirildiği iddia edildi.

 

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, reklam şirketine siyasi baskı olduğunu, şirketin de “Yargı kararı olmadan müdahale edemeyiz” cevabı verince devreye İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin girdiğini belirtti. Karataş, afişlerinin zabıtalar tarafından söküldüğünü vurguladı.

mhp_ak_saray_afislerimizi_zabita_yirtiyor_eminhaber

Bu gelişme üzerine reklam şirketinin bu gece asılması beklenen ‘Saray’ temalı billboard görsellerini asamayacağını bildirdiğini ifade eden Karataş, şu açıklamayı yaptı: “İstanbul’un heryerini SARAY ile ilgili pankartla donatmak farz oldu.”

 

MHP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Turgut da sökülen afişlerin önünde yaptığı açıklamada, “Saray israfı AKP’nin Türk milletine bir türlü izah edemediği bir israftır. Bu yüzden hukuksuzca yaptıkları işlemle bu gerçeği perdeleyeceklerini sanıyorlar, yanılıyorlar. Bu israfı ve saltanatı Türk Milleti’ne anlatacağız” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Çok sayıda davetli katıldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.