a

Memleketinden Aday Oldu

Sultangazili işadamı Muhammer Varol memleketi Tekirdağ’dan Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Tekirdağ Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Varol, düzenlediği basın toplantısında “Atatürk Şimdi Gelse MHP de Siyaset Yapar” dedi.

 

2009 yerel seçimlerinde MHP Sultangazi Belediye Başkan adayı olan Varol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Varol, memleti Tekirdağ’dan Milletvekili aday adayı oldu. MHP Tekirdağ Milletvekili aday adayı Muhammer Varol, düzenediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Sultangazili işadamı Muhammer Varol’un  Tekirdağ medyasına yansıyan açıklamaları şu şekilde;

 

Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak, geçmiş dönemde Bulgaristan’da soydaşlarımıza yapılan baskıları eleştiren MHP Tekirdağ Milletvekili A.adayı Muhammer Varol “Rumeli göçmen derneklerinde görevler aldım, bu derneklerde sürekli şunu anlattım, ‘Arkadaşlar Bulgaristan’dan neden geldiniz, Komünizmden kaçtınız, Türkiye’ye  geldiniz, bayrağımızı öptünüz, toprağımızı öptünüz, şimdi bize öğretiyorsunuz, bu nasıl iş oluyor dedim, Mustafa Kemal’in partisi diyorlar” dedi.

 

Göçmen derneklerinde bu konuyu sürekli anlattığını kaydeden MHP Tekirdağ Milletvekili A.adayı Muhammer Varol “Sizin Mustafa Kemal’in dediğiniz partide (CHP), şu anda Sezgin Tanrıkulu diye biri var. Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır’da Avukatların başında baro başkanıydı, maalesef orada kurulan çadır mahkemesinde, içinde Türk Bayrağı olmayan, Atatürk resmi olmayan çadır mahkemesinde, teröristlerin avukatlığını yaptı. Ben şimdi bakıyorum da, benim Trakyalı halkım, Atatürk’ün partisi diye hala CHP’ye oy atıyor” dedi.

 

Mustafa Kemal’in partisinin kurulduğu dönemini anlatan MHP Tekirdağ Milletvekili A.adayı Muhammer Varol “Bakın o dönemde CHP nasıl bir partiydi; Türkiye Cumhuriyetini kurar kurmaz Türk lirası çıkarttı ve arkasında Bozkurt var, o gün ki CHP’nin anlayışı bu gün ki MHP’nin anlayışıdır, Mustafa Kemal bir kız evladı aldı yetiştirdi ismini Ülkü koydu, Mustafa Kemal, rahmetli olduktan sonra yerine gelen İsmet İnönü o partiyi çok değiştirdi” dedi.

Mustafa Kemal’in partisi CHP’nin çok değiştiğini kaydeden MHP Tekirdağ Milletvekili A.adayı Muhammer Varol “ben inanıyorum ki Mustafa Kemal gazimiz bugün çıkıp gelse gireceği siyasi partinin MHP olacağına çok eminim” dedi.

 

Göçmen derneklerin de bu konuyu anlattığını kaydeden MHP Tekirdağ Milletvekili A.adayı Muhammer Varol “sizin zor günlerinizde bir tek Türkeş’ciler (MHP) vardı, sadece onlar vardı, ben bunu sürekli anlatıyorum, ama siz şimdi Mustafa Kemal’in partisi diye CHP’ye oy atıyorsunuz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

STK’lar AK Parti’yle yeniden doğdu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.