a

Kamyon şoförlerinin yönettiği ilçe

Kale Belediye Başkanı MHP'li İsmail Yarımca, “İlçemizde 29 yıldır kamyon şoförlerinin belediye başkanı olarak görevyapması büyük tesadüf” dedi

İŞTE DÖNEM DÖNEM BAŞKANLIK YAPAN İSİMLER

Kale'nin ilk kamyon şoförü belediye başkanı Osman Sulayıcı oldu. Sulayıcı, kendisine ait kamyonda şoförlük yaparken 1984 yerel seçimlerinde ANAP'tan Belediye Başkan adayı oldu ve seçildi. 1989 yerel seçimlerini DYP'nin adayı olan yine kamyon şoförü Durmuş İncedayı kazandı. İncedayı iki dönem başkanlık yaptı. Bir başka kamyon şoförü Abdullah Karaayvaz 1999 yerel seçimlerinde ANAP'tan aday oldu ve kazandı. Karaayvaz 1'nci dönemi ANAP'lı, 2'nci dönemi AK Partili olarak geçirdi. 2009 seçimlerini yıllarca kamyon şoförlüğü yapmış,nakliye şirketi sahibi İsmail Yarımca AK Parti'nin adayı olarak kazandı. Yarımca, kısa süre sonra AK Parti'den istifa ederek MHP'ye geçti.

Kamyon şoförlüğünün baba mesleği olduğunu söyleyen İsmail Yarımca,“İlçemizde 29 yıldır kamyon şoförlerinin belediye başkanı olarak görev yapması büyük tesadüf. Bunda Kale'de nakliyatçılık ve otobüs işletmeciliğinin yaygın olması önemli rol oynadı” yorumunu yaptı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Tayyip Erdoğan'ı Seven Yüzde 60

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.