a

Ak Parti Kanadından Açıklama Geldi

İsmailağa Cemaatinin Ak Parti kanadı olarak bilinen İlim ve Hizmet Vakfı’ndan açıklama yapıldı.

 

İsmailağa cemaatinden 7 Haziran seçimlerine yönelik farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Parti tercihleri açısından Ak Parti,Saadet ve MHP olmak üzere 3’e bölünen Cemaatin Ak Parti kanadından yeni açıklama geldi.

 

İsmailağa Cemaatinin Ak Parti kanadı olarak bilinen İlim ve Hizmet Vakfı adıyla ismailaga.org’dan yaptığı açıklama; “Barış ve Huzurun Teminatı, Adalet ve İstikrarın Devamı İçin” başlığını taşıyor.

 

“Ülkemizin çalkantılı siyasi geçmişi ve kültürel kırılma süreçlerinde, toplumumuzun barış ve huzurunun teminine büyük katkılar sağlamış, dini hayatın tanziminde ve Diyanet camiasının hizmetlerinin devamında daima önemli ve hayırlı işler başarmış Diyanet Kurumunun belli çevreler tarafından hedef haline getirilmesi, bizde, maalesef başından beri vurguladığımız aynı küresel projenin bir parçası olduğu izlenimine yol açmıştır” denilen açıklamada “Anarşizmi hayat tarzı haline getiren, mütedeyyin insanları Allah(Celle Celâluhu) ve Rasülü’nün (Aleyhissalâtü Vesselâm) lanetlediği ırkçı baskı ve kendi değerlerine yabancı ateist tehditlerle yönlendirmeye ve otoriteleri altına almaya çalışan, kıblesini şaşırmışlara bu millet hiçbir zaman itibar etmedi ve etmeyecektir. Biz millet ve camia olarak, Allah(Celle Celâluhu) ve Rasülü’nün(Aleyhissalâtü Vesselâm) tayin ettiği, manevi büyüklerimizin ve tarihimizin aydınlattığı yol ve istikametten asla ayrılmayacağız.

 

Mahmud Efendi Hazretlerimizin önderliğinde hak, hakikat ve adaletin hakim olduğu; huzur, barış ve kardeşlik içinde, güçlü, istikrarlı, emin bir ülke ve yaşanmaya değer bir dünya için mücadelemize ve dualarımıza kararlılıkla devam edeceğiz” denildi. İşte o açıklamanın tamamı: İçinde bulunduğumuz İslam’ın 15. Asrının bütün İslam Dünyası ve Ümmet için, Allah’ın izniyle yeni bir ihya ve inşa dönemi olacağından kuşku duymuyoruz. Kendi ülkemizde de apaçık idrak ettiğimiz bu hakikat karşısında şüphesiz küresel şer güçleri boş durmuyor. Her gün yeni ittifaklar, yeni oyunlar kuruyor; yeni projeler ve senaryolar üretiyorlar. En korkuncu da bunları ya doğrudan ya işbirlikçileri marifetiyle vahşice hayata geçirmekten çekinmiyorlar. Bu şer ittifakının nihai hedefleri ise, artık insanlığa hiç bir gelecek vaadi olmayan kendi zalim ve köhnemiş modern dünyalarının devamı için yegane tehdit gördükleri İslam Dünyasını ve onun ana omurgasını teşkil eden Ehl-i Sünnet dünyasını çökertmek ve tasfiye etmektir. Ortadoğu’yu kasıp kavuran iç çatışmalar, Afrika’dan Uzakdoğu’ya yaşanan vahşilikler, Pakistan’da seçim öncesi denenen kaos, Bengladeş’te Cemaati İslami alimlerine uygulanan idamlar, Mısır’da devrimci İhvan liderlerine ve darbecilere meşruiyet vermeyen şahsiyetli İslam alimlerine reva görülen işkence ve idam kararları, bu nihai hedefin safhalarından ibarettir. Ülkemiz, İslam Dünyası ve mazlum insanlar için hayati bir önem arz eden 7 Haziran öncesinde, milletimizin barış ve huzurunu tehdit edici, güven ve istikrarını zedeleyici irade, beyan ve faaliyetleri müşahede etmek bizleri derin bir endişeye sevk etmiştir.

 

Ülkemizin çalkantılı siyasi geçmişi ve kültürel kırılma süreçlerinde, toplumumuzun barış ve huzurunun teminine büyük katkılar sağlamış, dini hayatın tanziminde ve Diyanet camiasının hizmetlerinin devamında daima önemli ve hayırlı işler başarmış Diyanet Kurumunun belli çevreler tarafından hedef haline getirilmesi, bizde, maalesef başından beri vurguladığımız aynı küresel projenin bir parçası olduğu izlenimine yol açmıştır. Anarşizmi hayat tarzı haline getiren, mütedeyyin insanları Allah(Celle Celâluhu) ve Rasülü’nün (Aleyhissalâtü Vesselâm) lanetlediği ırkçı baskı ve kendi değerlerine yabancı ateist tehditlerle yönlendirmeye ve otoriteleri altına almaya çalışan, kıblesini şaşırmışlara bu millet hiçbir zaman itibar etmedi ve etmeyecektir. Biz millet ve camia olarak, Allah(Celle Celâluhu) ve Rasülü’nün(Aleyhissalâtü Vesselâm) tayin ettiği, manevi büyüklerimizin ve tarihimizin aydınlattığı yol ve istikametten asla ayrılmayacağız. Mahmud Efendi Hazretlerimizin önderliğinde hak, hakikat ve adaletin hakim olduğu; huzur, barış ve kardeşlik içinde, güçlü, istikrarlı, emin bir ülke ve yaşanmaya değer bir dünya için mücadelemize ve dualarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.

 

Hidayet yolunda olanlara selam olsun.”  ifadelerine yer verildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Hdp’ye Red Kararı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.