a

İBB Önünde Taş Ocağı Protestosu

Sultangazi’deki taş ocaklarını protesto etmek için toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi merkez binası önünde yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Ellerinde, “taş ocaklarına hayır”, “ölüm saçan taş ocaklarına hayır” yazılı pankart taşıyan gruptakiler, “tozdan ölmek istemiyoruz”, “Sultangazi burada, Başkan Topbaş nerede” şeklinde slogan atarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la görüşme talebinde bulundu.

Daha sonra Şehzadebaşı Caddesi’ni tek yönlü olarak trafiğe kapatan grup, vatandaşların tepkisi üzerine yolu açarak, belediye binasının önünde beklemeye başladı. Olay yerine çevik kuvvet ekiplerinin gelmesi üzerine yeniden başlayan gerginliğe, belediye meclis üyeleri ve güvenlik görevlileri müdahale ederek, grubu basın açıklaması yaptıktan sonra dağılmaya ikna etti.

Grup, ilçedeki taş ocaklarının beşinin ruhsatsız olduğunu, taş ocaklarından dolayı sağlık problemi yaşadıklarını belirterek, ilgililerin konuya çözüm bulmasını istedi.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

OSES Yılın Lezzet Markası Seçildi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.