a

İBB’den Şaka Gibi Açıklama

“Duy bu sesi Kadir abi!” haberimize İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş’den cevap geldi.

Topkapı-Mescid-i Selam tramvay hattının Sultangazi sınırları içinde kalan bölümün de yapılan çalışmaların uzaması ve tramvay geçişinde çevreyi rahatsız eden bir sesin oluşmasını dün sitemizde “Duy bu sesi Kadir abi!” başlığıyla okurlarımızla paylaşmıştık.

Haberin sitemizde yayınlanmasından kısa bir süre sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş’den konu ile ilgili açıklama geldi. İBB Ulaşım A.Ş yaptığı açıklamada, Sultangazi’de yaşanan rahatsız edici sesin dünyada ki tüm demiryolu hatlarında meydana geldiğini belirtti.

Ulaşım A.Ş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Tramvay hattındaki kurb (demiryolu virajı) bölgelerinden, tramvay araçlarının geçişi esnasında gürültü oluşması, dünyada ki tüm demiryolu hatlarında meydana gelen spesifik bir durumdur. Bunu önlemek için gürültü ölçümleri yapılmış ve uzun süreden beri birçok yöntem denenmiştir. Gürültü seviyesinin en aza indirildiği yöntem olan yağlama yöntemi şu an aktif olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra gürültü seviyesinin üst limite çıktığı saptanan 22.00- 06.00 saatleri arasında tramvayın seyir hızı 10 km/saat’e indirilerek gürültü seviyesi mümkün olan minimum seviyeye indirgenmiştir. Ayrıca, söz konusu bölgeden geçiş yapan tren sürücüleri belirtilen saatlerde hız limitlerine azami riayet etmeleri konusunda uyarılmıştır.”

 

sultangazi-esnaf-tramvay ses-

Tüm Yorumlar (1)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Şakacıyken şakalanan oldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.