a

HAKEV’in Bayramlaşması Bildiğiniz Gibi

Sultangazi’de yaşayan Cibo Aşireti, geleneksel hale getirdiği Bayramlaşma törenini Kurban Bayramında da sürdürdü.

 

Erzurum’un Horasan ilçesinden İstanbul’a göç eden Cibo Aşireti üyelerinin 2012 yılında kurduğu Hasan-Ali Kültür Eğitim Vakfı (HAKEV) Kurban Bayramında da geleneği bozmadı. Cibo aşireti üyeleri Bayramlaşma töreni HAKEV’in Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan Vakıf binasında gerçekleşti. Cibo aşireti arasında birlik ve beraberliği sağlamak, İstanbul’da örf ve adetlerini yaşatmak için kurulan Hasan-Ali Kültür Eğitim Vakfı’nın (HAKEV) bayramlaşma törenine aşiret üyelerinin yoğun katılımı oldu.

HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3205

Bayramlaşma töreni Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı. Bayramlaşma töreninde konuşan HAKEV Başkanı Muzaffer Aydın, eski bayramları özledikleri söyledi. Teknoloji ile birlikte eski bayramlardan eser kalmadığını belirten Aydın, insanların artık sosyal paylaşım sitelerinden birbirlerinin bayramlarını kutladıklarını belirterek, “HAKEV olarak teknolojiye inat eski bayramları yaşatmaya çalışıyoruz. Her bayramda bu vakıf çatısı altında bir araya gelerek, o çok özlenen eski bayram kültürümüzü yaşatamaya çalışıyoruz” dedi.

HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3207

Konuşmasında 7 Haziran genel seçimleri sonrası artan terör eylemlerine değinerek sürdüren HAKEV Başkanı Muzaffer Aydın, Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan’ın “Kürt ile Türk ayrı kalırsa ne Kürt kalır ne de Türk. Ama Türk ile Kürt birlik olursa Çanakkale misali ne İngiliz kalır ne de Fransız.” Sözlerini hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3198 HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3199 HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3200 HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3201 HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3202 HAKEV-sultangazi-bayramlaşma-IMG_3209

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

İlçe teşkilatımız bizim baba ocağımızdır

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.