a

Fethullah Gülen; Gazze İçin Dua Edin

Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, İsrail-Filistin savaşına ilişkin sessizliğini bozdu. Günlerdir yaşanan savaşa sessiz kalan Gülen, Filistin ve Suriye'deki müritlerine seslenerek Gülen, “Sabahlara kadar dua edin” dedi.

Mavi Marmara gemisinin Gazze seferinin ardından yaptığı “İsrail izin vermediyse gidilmemesi gerekirdi” açıklaması tartışmalara yol açan Fethullah Gülen, Gazze'de süren İsrail bombardımanı konusunda sessizliğini günler sonra bozdu.

“HER GECE KALKIN TEHECCÜD KILIN”

İşte Fethullah Gülen'in konuyla ilgili o sözleri:

“İslam dünyası adına buna (içten yakarışa ve şuurlu duaya) çok ihtiyaç var. Suriye'deki problemi çözemezsiniz siz.. Filistin'deki problemi çözemezsiniz, Allah'ın inayeti olmazsa. Bu açıdan da sürekli duaya kilitlenip Cenab-ı Hakk'a tazarru ve niyazda bulunmak lazım. Arkadaşlarımız her gece kalksınlar, teheccüd kılsınlar. Alsınlar ellerine bir dua mecmuası.. el-Kulubu'd-Daria'yı mı alırlar, kendilerinin okudukları bir duayı mı alırlar.. başlarını yere koysunlar… Çocuğu kuyuya düşmüş bir insanın kuyunun başında sızlaması gibi.. doğum esnasında hanımının iniltileri karşısında ona dua eden bir insanın kelimeleri şuurla söyleyişindeki edayla bir dua.. bir tazarru.. bir niyaz!.. “

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Başkan Altunay; Dökümcüler Kanserojen Madde İçeriyordu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.