a

Erkan Kandemir Sağlık Bakanlığı Yardımcılığı Görevine Getirildi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yardımcılığına AK Parti İstanbul Gençlik Kolları eski Başkanı Erkan Kandemir atandı.

 

Sağlık Bakanlığı’nda Agah Kafkas’tan boşalan bakan yardımcılığı koltuğuna atanan isim belli oldu.

 

62. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı Yardımcılığı pozisyonunda bulunan Agah Kafkas görevden alınmıştı. Agah Kafkas’ın yerine Bakan Yardımcılığı görevine AK Parti’nin İstanbul Gençlik Kolları eski Başkanı Erkan Kandemir getirildi.

 

Sağlık Bakanlığı Yardımcılığı’na atanan Erkan Kandemir, Sakarya Üniversitesi mezunu ve AK Parti’nin İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

 

Erkan Kandemir Kimdir?

 

Aslen Rizeli olan Erkan Kandemir 19 Mart 1981 yılında İstanbul-Üsküdar’da doğu. Kartal İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999′da Hekimoğlu Koleji’nden mezun oldu. Üniversite tahsilini Sakarya Üniversitesi’nde yaptı.

 

Çok erken yaşlarda sosyal ve siyasal çalışmaların içinde yer alan Kandemir, 2001 ‘de Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte aktif siyasi hayatına başladı.

 

2003- 2004 yıllarından İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Kandemir, daha sonra Teşkilat Başkanlığı yaptı.

 

27 Haziran 2009 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Kandemir, 62. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Yardımcılığı pozisyonuna getirildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazi’nin ‘Şampiyon’ Kurbanlığı 1 Ton 280 Kilo

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.