a

En güzel Kurbanlıklar Podyuma Çıktı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen kurbanlıklar Sultangazi’de düzenlenen ‘En büyük ve En Güzel Büyükbaş Kurbanlık Yarışması’nda dereceye girebilmek için podyuma çıktı.

 

Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘En büyük ve En Güzel Büyükbaş Kurbanlık Yarışması’ renkli görüntülere sahne oldu. İstanbul’un en büyük ve kapsamlı kurban pazarı olan Sultangazi kurban kesim ve satış yerinde düzenlenen yarışmada sahipleri tarafından süslenen onlarca büyükbaş kurbanlık, dereceye girebilmek için podyumda yürüdü. Sahibinin ve kurbanlığın isminin okunmasının ardından podyuma çıkan kurbanlıklar kameralara poz verdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışmada jüri üyeleri, birinci en güzel ve en büyük kurbanı seçmekte zorlandı.

 

ŞAMPİYON POLAT’A SULTANGAZİ BELEDİYESİ TALİP OLDU

 

Yarışma sonucunda Ethem Torun tarafından Samsun’dan getirilen bin 200 kilogram ağırlığındaki ‘Polat’ isimli kurbanlık birinci seçildi. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, satıcıyla yaptığı pazarlığın ardından yarışmanın şampiyonu olan Polat’ı Sultangazi Belediyesi için 21 bin liraya satın aldı. Yarışmada dereceye giren kurbanlıklardan birinciye 3 çeyrek altın, 2’inciye 2 çeyrek altın, 3’üncü ve 4’üncüye ise bir çeyrek altın hediye edildi.

 

“YARIŞMANIN AMACI DAHA İYİ KURBANLIK YETİŞTİRİLMESİNE TEŞVİK”

En güzel Kurbanlıklar Podyuma Çıktı-H1

Yarışmanın daha güzel kurbanlıklar yetiştirilmesine teşvik amaçlı olduğunu belirten Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Dinimiz kurban keseceğimiz hayvanın en güzel olmasını emrediyor. Zayıf ve çelimsiz olmasın, kulağı kesik olmasın, diye öneriler olduğu için bizde vatandaşların hayvanlarını daha iyi yetiştirmesi ve daha iyi bakmaları, hatta burada görücüye çıkarken alıcının da satıcınında memnun olması için böyle bir yarışma tertip ettik. Jüri üyelerimiz kurbanlıkların geçişleri sırasında değerlendirmelerini yaptılar. İlk üçe girecek kurbanlıklar gerek büyüklük gerekse güzellik bakımından seçildi” dedi.

 

“SENEYE DAHA BÜYÜĞÜNÜ GETİRECEĞİM”

En güzel Kurbanlıklar Podyuma Çıktı-h2

Yarışmada iddialı olduğunu belirten Ercan Özdemir, “Kastamonu’dan geldim buraya. Anadolu’dan gelen yerli bir ırk. Rengi siyah olduğu için Karabela taktık adını. Nasip olursa birinciliği almak istiyoruz. İddialıyım” diye konuştu.

 

Birinci olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Polat isimli kurbanlığın sahibi Ethem Torun da, “Kurbanlığımı belediye başkanımıza sattım. Tebrik ediyorum kendilerini. İddialı olduğumu başında da söylemiştim. Seneye daha büyüğünü getireceğim. Her yıl Samsun’dan çıkıyor birinciler” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Jandarma ekipleri çeşitli adreslere baskın düzenledi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.