a

En Büyük ve En Güzel Kurbanlıklar Podyuma Çıktı

Sultangazi’de düzenlenen “En Güzel ve En Büyük Kurbanlık Yarışması”nda kurbanlıklar podyuma çıktı. Yarışmaya katılan besicilerin kurbanlıklarını duvaklarla gelin gibi süslemesi renkli görüntüler oluştururken, Ağrı’dan gelen “Ağrı Dağı” isimli bir ton ağırlığındaki dana ise birinci oldu. Sultangazi Belediyesi tarafından 220 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda 3’üncü “En Büyük ve En Güzel Kurbanlık Yarışması” düzenlendi. Yarışmaya 45 kurbanlık hayvan katılırken, ön elemeden 20 tanesi geçmeyi başardı. Ön elemeyi geçen 20 hayvan arasında yapılan puanlamada öncelikli olarak hayvanların ağırlığına dikkat edilirken uysallığı, sağlıklı görünümü, temizliği ve yerli hayvan olma özelliğini göstermesine göre jüri üyeleri tarafından oylandı. Yarışmaya katılan besiciler hayvanlarını duvaklar, çanlar, kuşaklar ile süsleyerek jüriden en fazla puanı almak için uğraştı. Kimi besiciler hayvanlarını podyumda yürüttüğü esnada zor anlar yaşarken, kimi besicilerin hayvanları ise uysallığıyla jüri üyelerinden tam puan almayı başardı.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Belediyesi İşletme ve İştirak Müdürü Osman Özbostan, Veteriner Ersin Coşkun, Sultangazi Belediyesi İşletme İştirak Şefi Mesut Dayı ve Sosyal Medya Fenomeni Nadir Beyazyol’un da jüri üyeliğini yaptığı yarışmada 4 kurbanlık dereceye girerek ödül almaya hak kazandı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise dereceye giren kurbanlıkların sahiplerine ödüllerini takdim etti ve birinci olan kurbanlığa birincilik tacını taktı. Öte yandan, Başkan Altunay yarışmada birinci olan “Ağrı Dağı” isimli kurbanlığın sahibiyle yaptığı pazarlık sonucu birinci seçilen kurbanlığı satın aldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazi’nin birbirinden ‘ünlü’ ünlüleri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.