a

Egemen Bağış sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Saray’ında dün akşam iftar yemeği verdi. 528 eski Milletvekilinin davet edildiği yemeğe Egemen Bağış davet edilmedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Saray’ında eski Milletvekilleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. 528 eski Milletvekilinin katıldığı iftar yemeğinde Kuran-ı Kerim ve Bakara Suresi ile dalga geçen Egemen Bağış yoktu.

 

Ak Parti’nin yanı sıra DYP, ANAP ve Refah Partisi’nden çok sayıda eski milletvekili bulunduğu davetliler arasında DSP’den Hakan Tartan’da yer aldı. Eski milletvekillerinin çoğunun sağ partilerden oluşması ise dikkat çekti. Davetliler arasında Egemen Bağış’ın olmaması gözlerden kaçmadı.

 

Davetliler arasında eski ANAP’lı başbakanlardan Mesut Yılmaz ile Yıldırım Akbulut’un yer alması sürpriz olarak görüldü. İftara 25 Aralık soruşturması sonrasında haklarında Meclis soruşturması kurulan 4 bakandan sadece Erdoğan Bayraktar’ın davet edilmesi dikkat cekti.

 

İFTARA ESKİ MECLİS BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK DE KATILDI

 

İftarda, Hakan Tartan, Oltan Sungurlu, Ekrem Pakdemirli, Ali Talip Özdemir, Recai Kutan, Mehmet Keçeciler, Hasan Celal Güzel, Vehbi Dinçerler, Işın Çelebi, Cavit Çağlar, Eyüp Aşık, Cengiz Altınkaya, Bülent Akarcalı, Cemil Çiçek, Burhan Kuzu, Hamza Yerlikaya, Ali Babacan, Nimet Çubukçu, Zülfükar İzol, Beşir Atalay, Ali Babacan, Binali Yıldırım, Hayati Yazıcı, Sadık Yakut, İdris Şahin, Mehmet Ali Şahin, Mustafa Elitaş, Mevlüt Çavuşoğlu, Nurettin Canikli, Bekir Bozdağ, Güldal Akşit, Abdulkadir Aksu, Yıldırım Akbulut, Nurettin Canikli, Hüseyin Çelik, Taner Yıldız, Ömer Çelik gibi dikkat çeken isimler de katıldı.

 

“TÜM ESKİ MİLLETVEKİLLERİNE ÜLKEYE VE MİLLETE VERDİKLERİ HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

İftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçmiş dönemlerde milletvekili olan ancak bugün Meclis’te yer almayan tüm eski milletvekillerine ülkeye ve millete verdikleri hizmetler için teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek üç dönem kuralı sebebiyle, gerekse başka sebeplerle bu dönem Meclis’te yer alamayan tüm arkadaşlarım için bu sürecin bir nefeslenme, bir yenilenme fırsatı olduğuna inanıyorum. Her bir arkadaşımdan bu süreci en verimli şekilde değerlendirmesini bekliyorum. Türkiye’nin siyasette, iş hayatında ve kamuda bu kadronun hizmetlerine daha çok ihtiyacı olduğuna inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

cumhurbaşkanlığı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sorumsuz şoför cezalandırıldı!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.