a

Dünya Yetimleri Sultangazi’de Buluşuyor

Sultangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında  “Sultangazi Uluslararası Yetim Şenliği” düzenliyor. Şenlikte dünyanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden 470 yetim, Sultangazi’de biraraya geliyor.

 

Yeryüzünde her gün tam 10 bin çocuk yetim kalıyor. Dünyada yaklaşık 400 milyon çocuk yetim olarak hayata tutunmaya çalışıyor.

 

Sultangazi Belediyesi, bireysel ilgilerin dışında algılara dokunamayan yetim gerçeğini, gündeme taşıyor. Sultangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda anlamlı bir projeye imza atarak, İHH İnsani Yardım Vakfı desteği ile “Sultangazi Uluslararası Yetim Şenliği” düzenliyor.

 

Arnavutluk, Bosna Hersek, Filistin, Gürcistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lübnan, Makedonya ve Suriye’den gelecek 120 yetim çocuk; Sultangazi Uluslararası Yetim Şenliği’nde, Sultangazi’nin misafiri olacak. Öte yandan Sultangazi’den yetim çocuklar ile  Van, Muş, Ağrı, Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa gibi Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelecek 350 yetim çocuk ile Sultangazi Belediyesi’nin misafiri olacak.

 

İSTANBUL TARİHİ’NE YOLCULUK 

 

 

Sultangazi Uluslararası Yetim Şenliği kapsamında ağırlanacak çocuklar, İstanbul’un tarihini ve güzelliklerini yerinde görme imkanı bulacaklar. Sultangazi Belediyesi tarafından gezdirilecek olan yetim çocuklar başta Sultanahmet Camii,  Topkapı Sarayı ve Eyüp Sultan olmak üzere tarihi ve turistik yerlerde misafir edilecek. Boğaz turuna katılacak olan misafirler, Miniatürk ve Vialand  gibi eğlence merkezlerini de gezme imkanı bulacaklar

 

HER YETİMİN BİR AĞACI OLACAK

 

Sultangazi Şehir Ormanı’nda oluşturulacak, “Uluslararası Yetimler Ormanı”nda ağaç dikecek olan misafirler, kendi ağaçlarına isim verecekler.  Yetimler kendi hayal dünyalarını tuvale yansıtma imkanı da bulacaklar.  Barış ve birliktelik temasını işleyecek olan yetim çocuklar, yaptıkları çizimler daha sonra Sultangazi Belediyesi tarafından sergilenecek.

 

MEVLİD ÇOCUKLARLA GÜZEL

 

 

Mevlid Kandili’nde çocuklar tarafından özel bir kandil etkinliği düzenlenecek. Etkinliğin tüm tarafları ise çocuklar olacak.  Etkinlikte; Çocuk karı, Çocuk Semazen ekibi, Çocuk ilahi ekibi ve Maskot Mehteran Takımı gösteri yapacak.

 

GÖNÜLLERİNCE GİYİNECEKLER

 

Etkinliği katılan tüm yetim çocuklar, Sultangazi Belediyesi tarafından giydirilerek evlerine uğurlanacaklar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Ak Gençlik’ten Kutlu Doğum Programı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.