a

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultangazi’de Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi’de toplu açılış törenine katıldı. Açılış öncesi geniş güvenlik önlemi alınırken, vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görebilmek için Sultangazi Hükümet Konağı önüne akın etti.

 

Açılış için kullanacağı güzergahta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bir sürpriz bekliyordu. Altınser Restaurant Sahibi Suat Öztürk ve çalışanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çaya davet ettiler. Programın yapılacağı güzergaha doğru giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Altınser Restaurant’ın “Çay” davetine polis telsiziyle cevap verdi.

altınser restaurant

“Sayın Cumhurbaşknımız Bizimle Bir Çay İçer misiniz?” pankartını gören Erdoğan, koruma müdürünün aracılığıyla polis telsizinden yapılan davete teşekkür etti.

ttttt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış törenin yapıldığı Sultangazi Hükümet Konağı önünde ise halka seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi’de açılış töreninde Mısır’da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi ile Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında idam kararına “Mısır’da halkının yüzde 52 oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı vermişler. Mısır eski Mısır’a dönüyor” ifadeleri ile tepki gösterdi. Erdoğan “Bütün bu gidişe inanın şekil verecek olan bu millet. Türkiye. Türk Milleti. Burası verecek. Onun için sizin duruşunuz çok önemli. Onun için 7 Haziran çok önemli​” dedi.

2015-05-16-sultangazi-12

 

Konuşmasında başörtü yasağı olduğu dönemi hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Okulumuzun adını da Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi koymuşlar okulumuza bir de yurt yapıyorlar. Bu okulun hikayesi Türkiye’nin hikayesidir. Burada bir şeyi sizlerle paylaşacağım her yerde söylüyorum burada da söyleyeceğim çocuklarım ve ben İmam Hatip mezunuyuz. Kızlarımı okullara almadı erkek evlatlarımıza kat sayı uyguladılar yüksek puan almalarına rağmen okuyamadılar çocuklarımız yurt dışına gitti ve oralarda başörtülü okudular geldiler.

capture-20150516-145212

Sonunda ne oldu? Hak tecelli etti İmam Hatiplerin orta kısmı açıldı mı, kat sayı kalktı mı? Ben sizden cumhurbaşkanı olarak bir şey istiyorum başarılı olacaksınız. Milli ve manevi duygularla ülkenin geleceğinde söz sahibi olacaksınız” dedi.

 

Mursi kararına ilk yorum

2015-05-16-sultangazi-15

Erdoğan, Mısır’da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi ile Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında idam kararı verilmesine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Mısır’da halkının yüzde 52 oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı vermişler. Mısır eski Mısır’a dönüyor, eski Mısır’a. Batı, maalesef hala darbeci olan Sisi’ye karşı tavrını ortaya koymuyor.

erdoğan sultangazi

Kendisi idamları kaldırırken, Mısır’da bu idam kararlarının devamına seyirci kalıyor. Buna karşı bir uygulama yapmıyor. Bakıyorsunuz ki, kendileri hep beraber onlarla beraber gayet güzel bir araya gelip, yine müşterek dayanışma içerisinde pozlarını veriyorlar. Bütün bu gidişe inanın şekil verecek olan bu millet. Türkiye. Türk Milleti. Burası verecek. Onun için sizin duruşunuz çok önemli. Onun için 7 Haziran çok önemli” ifadelerini kullandı.

 

“Ekmek fabrikasında sıçanlar cirit atıyordu”

 

Edirnekapı Ekmek Fabrikası’nda eskiden sıçanların cirit attığını belirten Erdoğan “Biz Cebeci Ekmek Fabrikası’nı kurduk ve İstanbul’a hijyenik ekmek dağıttık Anadolu’da da aynısını yaptık” dedi.

 

“Kürt kardeşlerime sesleniyorum”

capture-20150516-145914

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Kabe benzetmesini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Buradan özellikle Güneydoğulu Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bu oyunu bozacaksınız değil mi? Batman, Siirt, Van’a gittim. Hep tehdit ve sonra barış, özgürlük, demokrasi diyorlar. 6-7 Ekim olaylarını bir kenara koymak mümkün mü?” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultangazi’de

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.