a

Cübbeli'ye operasyon soruldu

Cübbeli Ahmet Hoca'ya 'operasyon' soruldu. Cübbeli Ahmet Hoca bunun üzerine gündemden haberi olmadığını vurgulayarak,Duadan başka bir şey gelmiyor elimden”dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Davanın, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmasına, Ahmet Mahmut Ünlü ve Barış Sezek'in de aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık katıldı. Mahkeme heyeti, Fas Krallığı'ndan mağdur Fatıma Zohra Hajjaj hakkında yazılan evrakların tercüme ettirildiğini ve dosyasına konulduğunu aktardı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, “Bu mağdure de (önceki mağdure Lemghari gibi) Ahmet Mahmut Ünlü'yü tanımadığını ve nikah kıyılmadığını söylemiş” dedi.

Cumhuriyet Savcısı Yılmaz Kıstı, esas hakkındaki mütalaasını hazırlamak üzere dava dosyasını istedi. Mahkeme heyeti de dosyanın Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi ve savcının esas hakkındaki mütalaasını bildirmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

'GÜNDEMDEN HABERİM YOK'

Adliye çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorusunu yanıtlayan Ahmet Mahmut Ünlü,“Gündemden haberim yok. Kendi derdimle hastalıklarımla uğraşıyorum. Allah, Türkiye'nin hayrına neyse, onu yapsın. Vatanımıza, milletimize hayır versin, ne deyim ben? Duadan başka bir şey gelmiyor elimden” diye konuştu.

Ceza istemleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğince hazırlanan iddianamede, Ahmet Mahmut Ünlü'nün, “haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek”, “insan ticareti yapmak”, “cinsel saldırı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından 25 ile 53 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. Örgüt elemanı olduğu iddia edilen sanıklardan Nejat Ergin'in, “haksız çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak” ve “tehdit” suçlarından 10 ile 26 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, Barış Sezek'in de “haksız çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak”, “insan ticareti yapmak”, “fuhşa aracılık ve yer temin etmek” ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından 87 ile 164 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor.

DİĞER SANIKLAR İÇİN 1-48 YIL ARASI HAPİS İSTENİYOR

İddianamede, diğer 13 sanığın da “insan ticareti yapmak”, “cinsel saldırı”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak”, “fuhşa aracılık etmek”, “resmi belgede sahtecilik”, “haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte üye olmak” ve “haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte, bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçlarından 1 ile 48 yıl arasında değişen çeşitli hapis cezalarına çarptırılmaları isteniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sonar'ın seçim anketleri yayınlandı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.